Začimbe za rdečo peso in stročji fižol

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

28. jul 2004 13:39

Mimika, hvala, še danes grem v akcijo:)) LP, Vilma V.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

2. avg 2004 9:27

Skuham fižol v osoljeni vodi ,ko je kuhan dodam po okusu kisa ,malo sladkorja ,šatraj in poper v zrnju -torej vodo v kateri se je kuhal fižol ne mečem vstran kot Mimika -takoj vročega dam v steklenice ,zaprem ,steklenice obrnem pokrijem in pustim tako do naslednjega dne -še nikoli se mi ni pokvaril . LP Marta

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

2. avg 2004 13:00

Prekmurka, hvala tudi tebi za recept. Na Mimikin način sem že vložila nekaj kozarcev, naslednjo rundo bom pa kombinirala tvoj postopek, ki je malo krajši in količine njenega recepta - mora uspeti:)) Zanima pa me še, če je nujno, da kozarce obrneš. LP, Vilma

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. avg 2004 13:00

Marta, letos sem že od več ljudi slišala, da tako vlagajo kot ti in moram priznati, se mi zdi mnogo bolj praktično. Čisto nič prijetno ni cediti vrel fižol. Mislim, da bom vnaprej enako delala.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

2. avg 2004 15:05

Ni nujno ,da kozarce obrnete ,ampak nekje sem prebrala ,da potem "bolj zadihtajo" pokrov na kozarec ,da se vsebine ne pokvari . Mimika ,pravi greh je vodo v kateri se kuha fižol vlivati stran -vsaj meni ,ker fižol potem nima pravega "žmaja" (okusa). Veliko dobre volje in uspešno vlaganje vsem . LP Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti