Vlaganje zelenjave

tisa  

član od: 19.7.2004

sporočila: 1

tema odprta - 20. jul 2004 17:00 | ogledi: 4.188 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Na tem forumu sem čisto nova in še nisem uspela prebrati teh množičnih debat, zato se obračam na vas, ker vem, dsa mi bo kdo znal svetovati. Zanima me, zakaj se pri vloženi zelenjavi - v slani vodi ali kisu - pojavi na dnu kozarca bela usedlina, čeprav je kozarec zaprt? To se mi ne zgodi pri vseh kozarcih, pri nekaterih pa.

Lep pozdrav!

Leonida Venek

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

20. jul 2004 18:31

jst tiste ki imajo to usedlino ne pojem ker se mi zdi da so pokvarjeni in tudi pri kumaricah naprimer okus ni isti niti trdota ... tako da tudi če niso res pokvarjene se mi ne zdijo glih kj apetitlih ... za kak bolj strokoven odgovor pa prosim koga drugega

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

21. jul 2004 9:08

Juhu! Pri nas velja, da če se v kozarcu pojavi bela usedlina, kar je pogost pojav pri kislih kumaricah, to pomeni premalo osušeno zelenjavo. Ko zelenjavo pred vlaganjem pereš, jo je potrebno skrbno obrisati, najboljše pa še malo pustiti, preden se vloži. Lp

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

21. jul 2004 9:20

Usedlina se pojavi zaradi premalo umite zelenjave (ob deževju se vodne kapljice od zemlje odbijajo nazaj po rastlinah in tako npr. pri vretju mošta bakterije, virusi itd., ki so prisotni v umazaniji, zavirajo proces vrenja, zaradi tega je tudi slabša kvaliteta, podobno je pri konserviranju zelenjave...preprečuje se razvoj potrebnih mikroorganizmov), začnejo se procesi gnitja (anaerobno, brez prisotnosti kisika) in vsebina se kaj kmalu spridi. Zelenjava mora biti temeljito čista in suha. Bojan Kokot

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti