Trajnost gotovih in zamrznjenih jedi

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

tema odprta - 20. jul 2004 12:17 | ogledi: 5.720 | odgovori: 18

Najprej lep pozdravček vsem. Čez dva meseca se bo naši družini pridružil novi član. Ker bo takrat stanje v našem domu precej "izredno", saj bo to že naš tretji otrček, bi si rada v skrinjo pripravila čim več stvari. Zanima me, iz vaših izkušenj, koliko časa so lahko v skrinji jedi, kot so: golaž,omaka bolognese, paradižnikova omaka za testenine, paprikaš, zrezki v omaki, boranja, polnjene paprike, krompirjevo-skutni svaljki, marelični cmoki,... Pa če ima kdo še kakšni ideje za jedi, ki se jih da zamrznit, se priporočam!

Sedaj počasi kuham in zamrzujem stvari, pa me zanima, če bo to konec septembra in v oktobru še užitno

Najlepša hvala za vaše nasvete!

Noa-v veselem pričakovanju...

Temo je spremenil(a) Noa dne 20. jul 2004 12:19:28

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

20. jul 2004 12:58

Čestitam in občudujem hkrati. V skrinji vse razen svinjskega mesa dolgo obdrži svoja svojstva. Pa saj vam bo verjetno kdo pomagal tudi potem ali pa imel razumevanje za trenutno obstrukcijo. Mogoče pa se bo kdo naučil še kuhati in našel ne samo obvezo ampak sprostitev, ustvarjalnost..... lp Bojan Kokot

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

20. jul 2004 13:16

Že v naprej čestitke. Občudujem ženske, ki se odločijo za veliko družino. Kaj se pa toliko pripravljaš, iz priloženega se vidi, da imaš prakso. Spotoma, koliko sta pa prva dva stara? Glede hrane v zmrzovalniku si pa ne beli glave - saj jo ne boš imela dlje kot 10 mesecev. Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 20. jul 2004 14:43:11

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

20. jul 2004 15:17

Jaz navadno skuham razne zelenjavne mineštre, joto, ječmen v večjih količinah, da gredo v skrinjo in me rešujejo med tednom. Paradižnikovo zelenjavne omake pa dam rajši po kozarcih in jih pasteriziram in imam spravljene v kleti. Ko jih potrebujem jih samo pogrejem in hop na pašto - kot druge konzerve. Tako prihranim prostor v skrinji za stvari, ki jih ne moreš shranit drugače. V skrinjo dam tudi kuhan fižol v jogurtovih lončkih - ravno prav za popestritev ali omehčanje zelene solate. Dva lončka fižola odtaljena v mikrovalovki v 5 minutah, palični mešalnik in pest drobne paštice pa je mineštra že tu. V sezoni paradižnika pa naredim mezgo- tako koncentrirano in jo s pomočjo livčka nalijem v plastične vrečke za izdelavo ledenih kock. Tako v skrinji zavzame malo prostora in kocka je ravno prav za golaž. Drugega se trenutno ne spomnim, če pa ti seveda sporočim. Vso srečo. Tudi sama sem hotela še enega otroka, pa nam ni uspelo, zdaj je pa že malo pozno. Lumpica

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

20. jul 2004 15:25

Živjo, še enkrat! Zanimalo me je le, če zdržijo te zadeve v skrinji cca 3 mesece, da bom pač tisti prvi mesec imela nekoliko olajšan in ker me je živa groza taščine kuhinje (skuša nas utopiti v olju in zastrupiti z vegeto. Po porodu imam vedno težave z apetitom in brzinsko hujšam in bi rada da je tokrat drugače, da bom pač čimprej pri sebi. Pa še narava moževega dela je takšna, da sem večino časa sama z otroci. Dragička prvi je star 7 let, druga pa 4. Bojan, ravno zato, ker že imam dve tovrstni izkušnji za sabo, vem kako bo pri nas...presenečenj tokrat ne pričakujem Se pravi da bodo naštete jedi po treh mesecih še okusne? Hvala še enkrat in lep pozdravček!

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

20. jul 2004 15:31

Pa še hvala lupmpici za idejice! Točno, kakšno joto bom prav tako butnila v skrinjco, septembra se bo že prav prilegla. Ja, mezgo pa tudi jaz zamrzujem v modelčkih za ledene kocke-res priročna zadeva! Mikrovalovke žal nimam (mogoče pa v bližnji prihodnosti). Res hvala! Če pa pade še kaka ideja, je pa zelo dobrodošla! Pozdravček!

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

20. jul 2004 18:51

Noa, še moje čestitke. Glede hrane ne skrbi, dobra in okusna bo. Tega se lahko tudi kasneje večkrat poslužuješ ne glede na to, da boš doma v porodniški in da "boš imela čas kuhati svežo hrano". Saj vemo, kako je. Če lahko vsaj del kosila pričaraš iz zamrzovalnika, je že nekaj, še vedno dovolj ostane za tisti sveži del. Če se le da, je pametno skuhati več in dati polovico ali četrtino v zamrzovalnik. V mojih buklicah imam na veliko napisano "čokoladna torta Noa", po tem te spoznam. Pozdrav, Fani

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

20. jul 2004 20:18

Živjo še tebi Fani! Hvala za čestitke! Ja, normalno, tole z zamrzovanjem prakticiram že od nekdaj, samo ponavadi je v zamrzovalniku 3 največ 4 tedne, pa spravimo v pormet. Zato me je skrbelo. Ja, čokoladna tortica je pa res zakon, nede?! Me veseli, da ti prav pride Lep pozdravček!

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

27. jul 2004 9:59

Še moje čestitke,Noa. Tudi jaz zelo rada zmrzujem na pol pripravljeno hrano, ker mi to olajša kuho med tednom in precej popestri vsakdanji jedilnik. Golaže in podobno pripravim s čimmanj maščobe in raje brez soli( če se le da), ker to dvoje "tali led" in s tem zmanjšuje trajnost v zamrzovalniku - tako vsaj pravijo. Kislo zelje in repo pa normalno skuham in potem dam v skrinjo. Uporabim kilske plastike od kislega zelja - to je potem pravšnja porcija za joto ali segedin. Tudi govejo juho imam vedno zmrznjeno v skrinji, nisem pa še poskusila krem juh, ker je pač notri krompir in si ne upam. Še ena ideja za zelenjavne mineštre: ko začne na vrtu zelenjava vzamem kakih deset najlončkov in delim notri različno zelenjavo. Kar imam odveč, razdelim po vrečkah. To dodajam tudi par mesecev. Potem pa kako jutro vzamem vrečko iz skrinje, olupim dva krompirja in nalijem vodo. Brez kakega dela imama pestro zelenjavno mineštro. V te vrečke dam npr.: grah, stročji fižol, bučke, melancane, paprike, por, čebulo, česen, korenček, paradižnik (včasih ga spravim posebej, ker rabim tudi za drugo), špinačo in podobno zelenjavo, ki ti pride pod roko. Ni nujno, da so čisto vse vrečke enake, le da so čimbolj raznovrstne. To se je pri meni zelo obneslo, saj drugače zgubiš tudi pol ure, preden zbereš vso različno zelenjavo, ki je sicer lahko v skrinji, očistiš čebulo, česen, krompir... Ups, sem se razpisala. Lep pozdrav in srečno Suzana

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

27. jul 2004 16:54

Najlepša hvala tudi za tvoje ideje in nasvete, Suzana! Lep pozdravček!

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

28. jul 2004 13:06

Noa! Iskrene čestitke, sama ne vem, če bi zmogla še enega.. In sem mojemu mlajšemu (12) komaj dopovedala, da je biološka ura neprizanesljiva.. Lahko si pripraviš tudi mešanico za "tavče na gravče" (zate sicer ne bo, bodo pa mogoče drugi navdušeni) - sama prepražim veliko čebule, paprike, paradižnika, česna in peteršila in to zamrznem. Potem pa le k kuhanemu fižolu in v pečico, mešanica bi bila verjetno tudi dobra, če bi jo spekla z jajcem (kot sataraš). He, he - samo glej, da boš posodo označila, da ne bo tako kot pri nas pretekli mesec. Ker sem bila na travniku, sem naročila sinu, naj mešanico strese k fižolu in da pečt. On sploh ni opazil, da je k fižolu stresel ajmoht, saj sem posodi nekako zamenjala. Mene pa je skoraj kap zadela, ko sem zagledala gresove knedlčke. Pojedli smo vse, saj smo bili prestradani. prijatelji sedaj to imenujejo jed a la Kristinka Jamie. LP Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti