Kupljene omake

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 19. jul 2004 20:43 | ogledi: 7.371 | odgovori: 13

Vedno delam omake sama, poleti pa včasih rabimo nekaj "na hitro" za kosilo, pa sem pomislila na že narejene omake, saj so s kakšnimi testeninami 1, 2, 3 na mizi. Ker jih ne poznam, me res zanima, katere so najboljše. Imate kaj izkušenj s tem? Katere znamke, kateri okusi so vam najboljši?

LP, Stanka

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

19. jul 2004 20:50

Meni so italijanske od Barille najboljše, pa tudi etine niso slabe. Od Knorra so pa povprečne... Včasih si misliš, kako je hitro iz kozarca stresti omako, na koncu pa ugotoviš, da jo lahko narediš sama med tem ko se kuhajo testenine,,, LP Saša Sasa Aleksandra Venturini

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

19. jul 2004 22:13

Tudi jaz prisegam na Etine omake tako za na hitro. ANJA

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

19. jul 2004 22:18

Stanka, jaz pa ti svetujem pesto genovese - nam je najljubši od firme AGNESI, prepoznala pa ga boš po zelo ličnem kozarčku. LP Zala

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. jul 2004 7:48

Jaz sem tudi pristaš "svojih" omak. Vedno imam na zalogi paradižnik v pločevinki in potem je zelo preprosto narediti omako. Če nimam nič drugega, na olivnem olju popražim obilno količino česna in potem zalijem s paradižnikom, posolim, dodam veliko bazilike in ščepec sladkorja. To je za na hitro. Včasih je taista osnova, samo da so še tune v njej. Ali pa katerakoli zelenjava. Meni zelo všečna je por, gomoljna zelena, bučke (ki jih vedno vnaprej popečem) in melancane.

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

20. jul 2004 8:50

Omaka ETE z jurčki je odlična. Bojan Kokot

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

20. jul 2004 18:41

včasih na hitro ima človek idejo da bi tisti čas ko se kuhajo makaroni naredil kako drugo opravilo kot pa stati zraven in gledati u luft tko da če hočeš na hitro kupiš omako ....če pa nočeš pa tak pomoje vsi vejo da so omakce hitro kuhane

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

21. jul 2004 11:05

Oj! Zelo dobri pripravljeni omaki sta od Barille paradižnikova z baziliko in pesto genovese. Vendar jih jaz ponavadi izboljšam še z zelenjavo. Pesto genovese ima zelo močan okus ( narejena je iz pinjol, olivnega olja, sveže bazilike in kozjega sira), zato ni všeč vsakomur, a meni se zdi nekaj posebnega. Na testenine jo daš le kakšno žličko ali dve, čez pa še malo parmezana in testenine so nared.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

21. jul 2004 19:03

Vedno imam na zalogi pločevinko Gran cubetti od Valfrutte. To so koščki paradižnika v paradižnikovem soku, ki ga lahko pogretega kombiniram in dodajam poljubno. Da pa se ne ponavljam ( včasih tudi zjutraj pozabim golaž vzeti iz skrinje ) pa imam dobre izkušnje z proizvajalcem Star in sicer " gran ragu ". Pločevinka je 180 gramska - torej majhna in je za mularijo ravno prav, če smo pa lačni vsi dam dve. Po dve so tudi pakirane. Pločevinke namreč. Lumpica

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

22. jul 2004 6:39

Barilla je super, za malo eksotike pa Uncle Ben"s. Urška

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

22. jul 2004 8:54

Ne delam velikih razlik med proizvajalci, v Italiji včasih dobim prav spodobne omake za veliko manjši denar kot npr. Barilla. Sedaj se te omakice dobi tudi pri nas (v Sparu sem jih ze videla), bom pogledala, ce imam doma kak prazen kozarcek, pa ti sporocim kateri je proizvajalec. Imajo pa razlicne, npr. amatriciana (pikantna paradižnikova omaka s koščki pancete in čebule), bolognese (ragu z mletim mesom), z olivami, z baziliko, z gobami, pesto genovese... Vedno pa imam v hladilniku tudi smetano za kuhanje. Ko se mudi, skuham testenine ali torteline, dam nanje veliko žlico smetane, malo naribanega parmezana, pa je.Lahko pa tudi smetana + gorgonzola ali smetana + kuhan pršut ali smetana + zelenjava... TanjaG.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti