Pehtranovo pecivo

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

tema odprta - 19. jul 2004 17:55 | ogledi: 9.154 | odgovori: 11

Včeraj sem slišala za verjetno res dobro pecivo , ki naj bi bilo približno takole: zelo rahel biskvit, v katerem je bil vmešan sesekljan pehtran, po vrhu pa tanka krema - kolegica ne ve, ali je bila kisla smetana, skuta ali morda celo oboje skupaj. Baje je izginilo takoj, ko je prispelo na mizo. Ker imam rada pehtran, bi rada poizkusila še kaj drugega, kot le pehtranovo potico in pehtranove štruklje. Ali mogoče kdo ve, za katero pecivo gre?

ZIMA

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

19. jul 2004 20:35

mogoče smetana z domačega posnetega mleka?

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

19. jul 2004 21:18

Medtem sem že spekla biskvit. Dala sem 4 žlice ostre moke in 1 žlico navadne, da je bilo pecivo bolj rahlo. Vmes sem vmešala nekaj sesekljanega pehtrana. Biskvit sam je po okusu res nekaj posebnega, sem pa zmešala skuto s kislo smetano in dodala vanilij sladkor in še malo sladkorja zraven za povrh, ampak to gotovo ni to. Ne vem, Irena, kako misliš smetano z domačega posnetega mleka. Vem sicer, kako izgleda in tudi jedla sem jo že, ampak- a samo namažeš na pecivo, brez sladkorja ali česar koli? Ali jo kaj zmiksaš prej? Mogoče poznaš recept za to pecivo? ZIMA

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

19. jul 2004 22:21

Zima, meni je tudi zelo všeč pehtran. Kaj pa, ko bi kolegico prosila, naj gostiteljico kar povpraša za recept?? Tudi meni so se pocedile sline, okuse si kar predstavljam in to mora biti res dobro. LP Zala

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

20. jul 2004 12:44

To je bil nek shod daljnih sorodnikov na Dolenjskem, zato to žal ni možno. Je pa očitno to Dolenjska sladica. Kot sem že napisala, je biskvit že sam po sebi izjemen po okusu, le na vrhu sem verjetno dala preveč smetane-po moje bi morala biti ta krema bolj kompaktna. Še to- pravi, da v kremi ni bilo čutiti jajc. Pa še toliko sladko mora biti, da se ujema z biskvitom. Moja krema je bila prekisla. Veliko sončka! ZIMA

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

20. jul 2004 15:25

Zima lepo te prosim pusti sonček - se namreč topim od vročine. Recept za to pecivo pa moramo izvoat. Tudi jaz sem oboževalka pehrtana, vendar razen štrukljev in potice res ne poznam ničesar drugega Lumpica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

20. jul 2004 22:51

Zima, kako visok je bil biskvit in kako visoko je prišla potem še krema? Je bila ta morda iz pasirane skute, kisle smetane ali česa podobnega?? LP Zala

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

20. jul 2004 22:53

Sem gledala recept, ki ga je na linku poslala stanka - pehtran je tu v nadevu in ne v biskvitu....Zima, praviš pa, da je bil pehtran po pripovedovanju tvoje kolegice v bisvitu, ne?! ali pa je bil mogoče tudi v nadevu? Zala

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

21. jul 2004 11:59

Lumpica, evo,že popravljam! Veliko, veliko senčke ti želim danes v tej sopari....kar pa se tiče recepta, iščem, iščem... Stanka, tudi ta tvoj recept ne more biti slab. Ga bom sprobala, ker je spet nekaj drugega kot potica in štruklji. Ampak, tako kot piše Zala, to ni to. Tam je bil pehtran nasekljan V BISKVITU. V nadevu ga tam ni bilo, sem posebej vprašala. Biskvit naj bi bil visok cca 5-6 cm, kreme oz.nadeva pa le kake 5 mm in nič več. No, pa veliko senčke vsem skupaj za danes! ZIMA

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

28. jul 2004 12:30

No, jaz sem včeraj naredita tisto pehtranovo pecivo, katerega link je objavila stanka. Moram rečt, da je ZELO dobro in sočno. Ostalo je samo še nakej koščkov. Lp, Andreja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti