Pravi čevapi

irenke  

član od: 18.7.2004

sporočila: 3

tema odprta - 18. jul 2004 18:55 | ogledi: 18.460 | odgovori: 36

Zanima me kako se naredijo pravi bosanski čevapi? Taki sočni, ne "čigumijasti" ali pretrdi. Taki, kot smo jih lahko jedli včasih nekje npr v Bosni.

Katere začimbe se dodajo in kako razmerje mesa? Pri nas je ponavadi recept za pleskavice in čevape enak, a razlika je vendar v sestavi.

Mi lahko kdo pomaga? Hvala:)))

Lp Irenke

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

18. jul 2004 20:17

Žal ti jaz ne morem, ker ne vem, samo isto me zanima. Bi pa izkoristila tole tvoje temo (ne zameri) za še eno podobno vprašanje. Kaj mesarji dajo v maso za čevapčiče, da se tako razlikuje od navadnega mletega mesa? Enkrat nisem imela doma mletega mesa, samo maso za čevapčiče, pa sem rekla, da bom kar tole vzela za lazanjo, saj meso pečeš tako ali tako. Sploh nisem dobila narazen, da bi popražila in naredila omako, kar lepilo se je skupaj. Tisto je bila čudna lazanja, čevapčiči so precej boljši. Ko pa sem sama delala maso za čevapčiče iz mletega mesa, so mi razpadali. Vidiš Irenke, tukaj pa sva skupaj z vprašanjem. Hvala in lep pozdrav, Fani

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

19. jul 2004 8:38

Mesar nam je povedal,da so najboljši čevapčiči iz npr. 500 g mlete govedine,500 g mlete svinjine in 100 g mlete ovčetine.Vse skupaj začiniš z soljo,poprom in česnom.Malo premešaš,pustiš nekaj časa na hladnem v pavci in nato ponovno premešaš, oblikuješ in daš pečt. Ta recept smo že večkrat preizkusili in se nam zdijo do zdaj to najboljši čevapčiči. Lepo se imejte in radi se smejte! Vesna Leben

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. jul 2004 12:24

Čevapčiči so muslimanska jed, torej v njih (originalno) prav zagotovo ni svinjine. V letošnjem potepanju po Jugovini sem izvedela, da so teletina, govedina in ovčetina približno v enakih deležih. Lp Mimika

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. jul 2004 13:55

Saj če bi pogledala moj link, bi videla, da v receptu ni svinjine... kar je meni čisto povšeči, ker se moram svinjskemu mesu izogibati. Loni

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

19. jul 2004 17:49

Baje v pravih čevapčičih res ni svinjine, nekateri prisegajo celo le na govedino (kar pa po moje ne drži, ker bi se preveč skrčili). Mogoče pa je res kaj na trditvi, da masi dodajo kajmak, ki naj bi jo "zrahljal"? Pri nas čevapčičev skoraj ne jemo, zato tega še nisem poizkusila. Veliko sončka! ZIMA

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

20. jul 2004 8:57

Razlika med čevapčiči in pleskavico je menda ravno v mesu. V čevapčičih je govedina in jagnjetina začinjena s česnom, soljo in poprom, v pleskavici pa govedina, svinjina, čebula začinjena s soljo poprom in pekočo papriko. Katja

Lenči  

član od: 31.7.2003

sporočila: 28

20. jul 2004 17:08

Jurti vam povem pravi recept za cevapcice in pleskavice. Ne vem, ce so ravno pravi bosanski, so pa specialiteta mojega oceta, ki je mesar. Bojda dela to najbolje dalec na okoli, kar se tudi meni zdi. Je pa malo odvisno tudi od peke. Ne smes dolgo casa peci, na zmernem ognju in najbolje v kaksni teflonski ponvi. Vec nasvetov pa jutri, ce je se kdo zainteresiran. Lena

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

20. jul 2004 19:01

Seveda smo še zainteresirani. In to za čisto vse, ne samo, katera vrsta mesa. V masi za čevapčiče v mesnici mora biti še nekaj drugega kot samo meso, sol in poper. Pozdrav, Fani

ugor  

član od: 26.6.2002

sporočila: 6

21. jul 2004 9:22

V maso za čevapčiče dajo mesarji soliter, da maso bolj poveže! LP Igor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti