Pravi čevapi

francir  

član od: 28.7.2003

sporočila: 3

28. jul 2004 17:46

Pravi cevapcici se delajo brez svinjine! Tukaj je en recept od mojega dobrega prijatelja Senada iz Sarajeva: 3 kg junetine (flam) 0,5 kg teletine 0,25 kg bravetine (flam) Narežeš na kocke, soliš in zmelješ. Dodaš za naprstnik sode bikarbone, sol (2 žlici), poper po okusu, če hočeš dodaš malo čebule (pol glavice). Dobro premešaš in še enkrat zmelješ ter oblikuješ čevapčiče. Paziti pa je treba da se cevapcici ne pecejo predolgo, bojda maksimalno 3 minute! Pozdrav, Franci Franci Rainer

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. jul 2004 19:03

Oprosti ne poznam izraza bravetina in ker smo ravno pri mesninah bi vas rada vprašala kakšna je razlika med hrenovko in safalado? Lumpica

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

13. avg 2004 17:39

Enkrat je bila na televiziji oddaja o najbolj slavnem peku čevapčičev iz Bosne. Je izjavil, da dela čevapčiče samo iz junetine. JOKL

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

16. avg 2004 13:54

Tud jaz sem gledal tega naljbolj slavnega peka čevapov ,ki je iz Srbije-Leskovac.In pravi čevapi so samo iz junetine vendar odrezani iz treh koncev (flam,stegno.in ne vem kje še).Večkrat sem bil v Bosni in v Srbiji pa v čevapih ni ne duha ne sluha o svinjini ne glede kaj pravijo naši mesarji.In moram rečt,da se slovenski čevapi ne glede kje jih ješ z tapravimi ne morejo primerjat.So južnjaki pač maheri za peko na roštilju. Sporočilo je spremenil(a) tejc dne 16. avg 2004 14:00:33

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. avg 2004 9:26

A kdo ve, kako se dela čevapčiče z jogurtom? Jih je naredil zmagovalec letošnjega tekmovanja za amaterske mojstre grilanja... Loni

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

20. avg 2004 14:32

enkrat je že bilo omenjeno na forumu, da naj bi v prave čevape dodali ovčji loj - če uporabiš prave kose jagnjetine, je to to, verjetno. pred kratkim smo kupili maso za čevape pri krušiču (konjetnina) in so bili zelo Ok (bogve, kaj je notri...) sicer pa gre še za individualne okuse... zame mora biti vse meso dobro začinjeno, dobro prepečeno in čimmanj mastno, tako da jih kar precej časa matram na grilu, preden postanejo dobri.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. dec 2004 19:03

Glavna razlika med maso za čevapčiče in pleskavico je v tem, da v čevapih ni čebule, v pleskavici pa vsekakor je, drobno sesekljana (in ščepec rdeče paprike ali sesekljani feferoni). Malo sem pozna, a sem šele od novembra na Kulinariki mamamia

NPB  

član od: 30.9.2009

sporočila: 6

30. sep 2009 22:49

seveda vegeta ne gre noter, kako so pa stari pripravili te jedi? z vegeto??!! mislim, da ne...samo kemikale..knorr..vegeta...bliah! no, kdo zna pravi tradicionalni avtentičen recept? naj pomagaaa!!! mislim, tu je že toliko receptov od vas, da sem zmedena! ampak bom vseeno probala pripraviti čevape z vašimi receptami ! ker čevape so zakon!! NPB

jurch99  

član od: 21.3.2009

sporočila: 5

19. jan 2010 18:32

ajajajajaj. Sol za mehčanje mesa, malo radenske, pa ko jih na žaru pečete, jih obračajte, tako da se na vsaki strani pečejo max. 25 sekund. sam jih tak pripravljam, vam rečem, mehko, okusno, božansko. aja, pa če so pečeni probavam z prijemalko tako, da jih stisnem. pečeni so, ko imajo določeno trdoto. kakšna pa je to, boste se naučili iz izkušenj. veliko sočnih čevapom vam želim. jurch99

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti