Pravi čevapi

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

21. jul 2004 23:23

Lenči čakamo Dušan

EVICA  

član od: 3.2.2004

sporočila: 31

23. jul 2004 6:44

Tudi jaz sem slišala od kuharja, da doda v mešanico za čevape sodo bikarbono. Ta bi naj zmehčala govedino. Količin seveda ni povedal. Pa en dan pre pripravlja maso, da se vse lepo poveže. Sem pa čevape od tega kuharja že jedla in so vedno enako dobri. Evica Sporočilo je spremenil(a) EVICA dne 23. jul 2004 06:47:12

Lenči  

član od: 31.7.2003

sporočila: 28

23. jul 2004 11:20

No, takole. Za maso rabis 60% mlete svinjine in 40% mlete govedine. Samo ne kaksnih ostankov, ampak naj mesar pred vami odreze meso in zmelje. Ce je ze masa pripravljena, je tam "odpadni material". Pa ne razumite narobe. Je vse ok, samo ni tako kvalitetno. Za zacimbe pa nic solitra niti sode bikarbone! Za cevapcice le sol, poper, vegeta in spasirani ali zmiksani svezi cesen. Za pleskavice pa sol, poper, vegeta, mleta rdeca paprika in zmiksani svezi cese, lahko pa tudi cebula. To je to. Nic drugega. Kolicin ne bom pisala, to je pac odvisno od okusa. Za tiste, ki imate radi pikantno, vec popra in se kasno pekoco zacimbico. Za peko sem pa ze pisala. Na rahlem ognju, malo mascobe in le toliko, da zlato porumeni. Nikar pa, da je crna, ker potem je res zbita in suha. Pa ne pomaga niti kavostno meso, niti dobra priprava. Upam, da vam bo uspelo. Pa javite, ce sem vam prav svetovala. In seveda DOBER TEK!! Lena

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

23. jul 2004 11:53

Lenči, da ti ni tvoj ata česa zamolčal, kot vsak kuhar ali mesar?????? Vegeta mi je malo sumljiva.Jaz grem pa zdajle na Serbijan Cafe kulinariko in si bom sama pripravila recept, v ponedeljek se pa oglasim. Bom malo eksperimentirala. sasa

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

23. jul 2004 20:45

Lenči bmo jutri probali, coco chanel ti pa tudi poročaj kaj ti je ratalo Dušan

sony  

član od: 21.7.2004

sporočila: 41

25. jul 2004 6:28

Jaz jih naredim takole: Vzamem mleto mešano meso ki je 2x mleto. Notri naribam česen, čebulo, dodam sol, poper in papriko. Pravijo, da je skrivnost v tem, da dodajo v maso še malo radenske. Pečemo na največjem ognju dokler ne porjavijo, pa ne preveč. Lp Sony

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

25. jul 2004 8:06

Med maso za čevapčiče pašepivo. Vesna Leben

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

26. jul 2004 12:21

Moj poizkus! Pri mesarju sem nabavila približno 2 kg junčjega mesa in to 1 kg pleč, 80 dkg vratu in 30 dkg potrebušine. Morala bi dobiti še 30 dkg junčjega sala, pa ga mesar ni imel in ravno tukaj je bila majhna pomanjkljivost, kajti čevapčiči so bili malo presuhi. Mesar mi je ves meso zmlel 2x, vendar bi bilo dovolj, če bi mi ga samo 1x. Jaz sem ga najprej samo posolila in poprala z grobim poprom, dobro premešala in postavila v hladilnik za 24 ur. Preden sem naredila čevapčiče, sem odvojila polovico mase za pleskavice. V maso za čevapčiče sem tik pred peko dala še mleti česen in ničesar več. V maso za pleskavice pa sem dodala mleti česen, mleto čebulo, na drobne koščke narezan svež feferon, mleto ostro rdečo papriko ter na drobne koščke narezan sir Kačkavalj. Vse sem zelo dobro pregnetla. Verjemite, bilo je zelo okusno. Po parih popravkih bom objavila recept. Če mi lahko kdo še kaj svetuje, je zelo dobrodošel. sasa

Lenči  

član od: 31.7.2003

sporočila: 28

28. jul 2004 11:32

Ja,, coco chanel. Meni je vseeno, ali se drzis mojih navodil ali ne. Jaz pa vseeno jem najboljse cevape in pleskavice Lena

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

28. jul 2004 16:09

Lenči bravo. Po tvojem receptu smo na morju jedli pleskavice, Namesto vegete, ker jo pač ne uporabljamo veliko je v maso padla na drobne kocke narezana paprika. Lepo glih prav pečene, pa malo sira po vrhu, pa mlada čebula, pa priloge - da ti pamet stane! LP vsem, Ažo-koh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti