Kako pripraviti repke kozic???

SoNgOkO  

član od: 18.7.2004

sporočila: 1

tema odprta - 18. jul 2004 10:56 | ogledi: 13.288 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Vceraj sem v trgovini kupil 500g repkov kozic za mojo najdrazjo ker jih obozuje. Zanima me kako jih lahko pripravim na najbolj enostaven nacin ter kaj dodati kot prilogo k jedi??

Lp!

Anze Mocilnik

Temo je spremenil(a) SoNgOkO dne 18. jul 2004 12:31:39

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

18. jul 2004 19:20

Anže, verjetno misliš na repke kozic, ki so že oluščeni in zamrznjeni. Sama sem na morju kupovala sveže kozice v oklepih (čisto mehek), in jih pripravljala po tem načinu : <http://www.med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=35928&> Tudi te, ki si si jih verjetno kupil, smo že večkrta pripravljali doma. SKuhaš jih v malo slanega kropa - vrejo naj okoli 5 minut. Zraven največkrat postrežemo kakšno dobro omako, da ne "ubije" preveč njihovega nežnega sladkastega in finega okusa; ena omaka je s kislo smetano in nekaj dodatki, druga pa je tržaška (obe sta omenjeni že na tistem linku zgoraj). Dober tek vama želim, če pa boš pri kozicah kaj novega izumil, pa le sporoči, parv?! ;) LP Zala

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

18. jul 2004 19:48

Če si slučajno kupil zamrznjene ti ne preostane druga varianta kot omaka za pašto. Po pripovedovanju kolegice se drugače čisto spocajo. Omakca pa olje, peteršilj in česen po želji i kozice popražiš, mogoče malo smetane in hop na pašto. Priporočam ti linguine. ( malo širši ploščati špageti ) Lumpica

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

19. jul 2004 15:58

Na olju prepražiš malo čebulce, malo česna, dodaš repke jih malo še pražiš nato dodaš 2,5dcl sladke smetane in pustiš ene deset minutk da kuha na rahlem ognju nato dodaš malo petršiljčka in jih postrežeš s špageti ta širšimi. Pa super paše zraven solata: paradižnik, kumare pomešane z navadnim jogurtom in malo soli.......dobro je dat solatko za ene deset minut v hladilnik.....mnjaaaamiii....dober tek Natasa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti