Zamrzovanje bučk

Tarin  

član od: 16.7.2004

sporočila: 31

tema odprta - 17. jul 2004 13:59 | ogledi: 23.972 | odgovori: 19

ALi ima kdo kakšne izkušnje okrog zamrzovanja bučk in sicer tako, da bi bile potem dobre za pečenje, ne samo za omake?

Tarin

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

17. jul 2004 21:42

Sama jih nameravam letos najprej speči, kot paprike, nato jih bom ohladila in v vrečke. Pozimi jih bom odtajala na sobni temperaturi, potresla s sesekljanim česnom in peteršiljem in dodala olivno olje ter kanček kisa. Za omake pa jih olupim in naribam in pakiram v vrečke. Veliko užitkov pri pripravi! ZIMA

Tarin  

član od: 16.7.2004

sporočila: 31

17. jul 2004 21:48

Zelo dobro. Zanima pa me še ali jih potem, ko jih odtališ še kaj popečeš, da so tople?

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

18. jul 2004 8:52

Ne, nič jih ne popečem več. Sem pa pozabila napisati, da jih najprej narežem na ca. pol cm debele rezine in šele potem popečem, ohladim in zamrznem. Ko se odtajajo, spustijo "sok", ki ga tudi uporabim skupaj z oljem, kisom, česnom in peteršiljem. Meni osebno so boljše hladne- stvar okusa pač. Letos sem jih že tako pripravila, vendar sem jih potem dala za ca 1 uro v hladilnik. Ta solata mi je boljša celo od pečenih paprik, ker je tudi lažja. Lep sončen dan! ZIMA

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. jul 2004 7:31

Moja mami jih vedno zamrzuje za "pohanje". Nareže jih na cm debelo in nato v zamrzovalnik z njimi. Ko se odtajajo, jih pusti, da se odtečejo in jih nato panira. zelo vredu.

Tarin  

član od: 16.7.2004

sporočila: 31

19. jul 2004 22:18

Ravno to sem želela slišati, Mimika - kako zamrzniti bučke, da bodo dobre za paniranje. Bom sprobala, ker so meni in moji tašči bučke zelooooooo dobre. Mi imamo letos bučk za celo vas, tako da bo škrinja precej polna. Lep pozdrav

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. jul 2004 7:44

Tarin, tako preprosto jih zamrzne mama. Ocvrte so potem zelo dobre. ne vem pa, če je tako vredu. Baje se mora vsa zelenjava pred zamrzovanjem blanširati. Baje zato, da se potem vitamini manj zgubljajo. Prejšnja leta sem vedno pripravila korenček za francosko solato in ga kar surovega dala v skrinjo. Letos pa sem ga blanširala. Ne vem pa, kako je z bučkami. Ali bi jih tudi moral blanširati. Samo ne vem, kakšne bi potem bile.

Tarin  

član od: 16.7.2004

sporočila: 31

20. jul 2004 15:46

Mimika, v reviji Naša žena sem našla seznam zelenjave ter zraven napisano kako dolgo jo je treba blanširati. Za bučke piše, da se jih ne blanšira, za korenje pa piše, da se ga blanšira 2-3 minute.

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

20. jul 2004 20:30

Res ste mi pomagale z nasveti ,ker imamo bučk za celo vojsko in sproti se ne pojejo,pa jih bom dala v skrinjo.PRI nas imamo dolge in debele pa me zanima pli so dobre take ali bolj manjše in mlajše za v skrinjo. LP

Tarin  

član od: 16.7.2004

sporočila: 31

20. jul 2004 22:32

Tudi pri nas imamo dolge in debele ( zelene ), ampak verjetno je vseeno kakšne vrste so. Je pa dobro če so mlade, ker nimajo potem nobenih koščic. Mi je pa tašča danes dala idejo okrog zamrzovanja, in sicer naj jih najprej paniram, nato vsako posebej zamrznem in spakiram v vrečke.Ampak še ne vemo, kako se bo to obneslo. Bom sprobala in nato poročala.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. jul 2004 10:07

Tarin, pred leti je moja teta pripravila goro marel (dežnikaric) že paniranih za v skrinjo. Potem je kar zamrznjene vrgla v olje. Baje so bile dobre. Tako je govorila. A imaš še tisto Našo ženo s seznamom zelenjave? Zanima me namreč za kumare. Mi jih namreč že dolga leta pripravljamo za zamrzovanje in sicer jih naribamo, ožamemo in potem zamrznemo za solato. Pozimi so zelo dobre. Ne vem pa, če je tako vredu. Gogad, za vso zelenjavo velja, da je najboljša zelo mlada. Pri bučkah se mi zdi, da to še posebej velja. Pa tudi pri rdeči pesi in stročjemu fižolu. Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti