Zamrzovanje bučk

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jul 2004 13:42

Mi kumare tudi naribamo in zamrznemo... Loni

Tarin  

član od: 16.7.2004

sporočila: 31

21. jul 2004 16:04

V Naši ženi ( junij 2003-Priloga-Shranki za zimo ) piše, da je potrebno zelenjavo pred zamrzovanjem blanširati ( izjema so beluši, bučke in paradnižnik, katerih ne blanširamo ). Za kumare piše, da se jih blanšira 2 minuti ( čas blanširanja začnemo meriti od takrat, ko začne voda z zelenjavo vreti ). Nato zelenjavo stresemo v veliko kozico mrzle vode, ki smo jih dodali let, saj se na ta način proces kuhanja hitro neha in zelenjava ne izgubi preveč vitaminov. Nato zelenjavo odcedimo in razpostrto posušimo. Suho damo v posode ali vrečke ter zamrznemo. Niso se pa ravno na široko razpisali, kako zamrzujemo posamezne vrste zelenjave, razen za jajčevce, por in koruzo. Bo treba počakati še za kakšen dober nasvet na tem forumu. Mimika, sem ravno danes bučke panirala in takšne vsako posebej zamrznila. Nato jih bom probala čez en teden odmrzniti, da vidim ali mi bodo dobre. Si mi pa dala dobro idejo za zamrzovanje kumar, saj jih je moja tašča probala cele zamrzniti, pa je rekla, da niso bile dobre, zato tega ni nikoli več poskusila. Ji bom povedala tvoj način. Thanks

Tarin  

član od: 16.7.2004

sporočila: 31

21. jul 2004 16:06

V Naši ženi ( junij 2003-Priloga-Shranki za zimo ) piše, da je potrebno zelenjavo pred zamrzovanjem blanširati ( izjema so beluši, bučke in paradnižnik, katerih ne blanširamo ). Za kumare piše, da se jih blanšira 2 minuti ( čas blanširanja začnemo meriti od takrat, ko začne voda z zelenjavo vreti ). Nato zelenjavo stresemo v veliko kozico mrzle vode, ki smo jih dodali led, saj se na ta način proces kuhanja hitro neha in zelenjava ne izgubi preveč vitaminov. Nato zelenjavo odcedimo in razpostrto posušimo. Suho damo v posode ali vrečke ter zamrznemo. Niso se pa ravno na široko razpisali, kako zamrzujemo posamezne vrste zelenjave, razen za jajčevce, por in koruzo. Bo treba počakati še za kakšen dober nasvet na tem forumu. Mimika, sem ravno danes bučke panirala in takšne vsako posebej zamrznila. Nato jih bom probala čez en teden odmrzniti, da vidim ali mi bodo dobre. Si mi pa dala dobro idejo za zamrzovanje kumar, saj jih je moja tašča probala cele zamrzniti, pa je rekla, da niso bile dobre, zato tega ni nikoli več poskusila. Ji bom povedala tvoj način. Thanks

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

21. jul 2004 19:42

TUDI JAZ SEM kumarice narezala in zmrznila ,pa so mi rekli da so preveč vodene in ovenete.Še med krompirjovo solato jih niso hoteli jesti. Tako jih zdaj raje skisam in ni važno ali so majhne ali velike in debele vse zmažejo. lp goga

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

27. jul 2004 9:41

Zanima me zakaj lahko uporabite take zmrznjene kumarice? Kumarice uporabljam samo v solati in si ne predstavljam, da bi jih zmrznila. Suzana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

27. jul 2004 12:13

Suzana, kumare za solato olupim, na tanko naribam, ožamem in jih potem neslane dam v vrečke in zamrznem. Po odtalitvi jih pripravim kot sveže. S krompirjem. Začinim kot običajno.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

27. jul 2004 17:12

Moram provat, saj jih imamo zelo radi, a jih jemo le takrat, ko nam rastejo na vrtu. Pa bi bile dobre tudi brez krompirja? Jaz jih ponavadi naredim s paradižnikom ali same. Suzana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. jul 2004 7:14

Ne vem, če bi bile dobre same kumare brez krompirja. Odmrznjene se mi zdijo bolj mehke, tako da rabijo krompiro za "oporo". Mimika

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. jul 2004 15:45

Kaj če bi poskusili kukare narezat na kocke. Na tanko narezane se mi zdijo nekoliko " driskaste ". Za skrinjo mislim. Odkar sem bila na dopustu v Bolgariji jih v solati delam samo še na kocke narezane z paradižnikom in z svežim sirom potreseno. Brez olja in kisa.....Original ponudijo zraven tako pripravljene solate, ki je uvodna jed še šilce šnopčka. Prav zanimivo in kumare se prav nič ne spahujejo. Ali pa zaradi šnopčka ne greš za tem.... Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti