Prehod na presno hrano - jaz pa še dojim??

lenč  

član od: 16.7.2004

sporočila: 1

tema odprta - 16. jul 2004 14:48 | ogledi: 3.359 | odgovori: 1

Že nekaj let se pripravljam na prehod na presno hrano ( ovira so bile tri nosečnosti in dojenje otrok - ker v tem času ne bi mogla izvajati posta, pa še z okolico bi imela prevelike težave),

tretjega (7 mesecev star ) še dojim...

zadnji mesec imam hude težave z bolečimi sklepi (verjetno artritis, ker ga imata tudi moja mama in stara mama), mislim, da me telo že malo opominja... skrbi pa me, da zaradi čiščenja telesa ne bi prišlo preveč slabih stvari v mleko???

Post najbrž odpae, zato bo prehod najbrž postopen, ali kdo priporoča klistiranje ??

hvala, l

Helena Vidic Bizjak

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

20. jul 2004 10:46

Svoj organizem lahko sčistite ne da bi uporabljali kakršnekoli diete, poste. Presna hrana je samo dobrodošla, tudi za doječega malčka, pazite le, ker v rastlinski hrani manjka mnogokaj zelo koristnega za razvoj mladega organizma. V taki hrani se nahaja mnogo antioksidantov, pa tudi najlaže je prebavljiva, kajti rastline pripravijo tako velikost in strukturo snovi, ki je najprimernejša celičnemu metabolizmu. Očitno ste v družini nagnjeni k presnovnim težavam, kar v bistvu artritis je (revmatični, osteo-presnovni, vnetni). Najprej namočite svoje celice s revitalizirano vodo, ki hkrati učinkovito odplakne toksine-kisline, tudi mleko bo bolj kvalitetno (tako je tudi pri živinoreji). Svetujem vam obisk tem povezanih z vodo na kilinariki...pravzaprav je tukaj mnogo povedanega tudi glede zdrave hrane. Če nameravate postati vegetarijanka kot dopolnilo manjkajočemu uporabite rastlinske organizme, ki to vsebujejo; modrozelena alga, velika morska rjava alga-kelp, rdeča alga, najbolje pa kar preparat, ki jih vsebuje -missing link. Slabe stvari ne pridejo v mleko zaradi čiščenja, ker dojke niso kanalizacijski sistem organizma (jetra, ledvica, druga izločala...), pridejo pa vanj skozi usta..... Bojan Kokot

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti