Puding + maslo

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

tema odprta - 10. dec 2021 18:06 | ogledi: 1.395 | odgovori: 3

POzdravljene izkušene pekarice. Prosim za natančen opis kako iz vanilijeveg pudinga in masla narediti masleno kremo brez grudic, Meni se zgodi da je vse kot bi se hotlo sesiriti, oz polno grudic

Blitva

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. dec 2021 20:54

Pazi, ko kuhaš puding, ker mora biti brez grudic - teh namreč zlepa ne razbiješ. Ponavadi se za kremo kuha puding z manj mleka (daš 3/4 ali polovico količine, kot je v navodilu na vrečki). Med hlajenjem ga večkrat premešaj, da se na površini ne naredi koža. Maslo in fini sladkor stepaš v mešalniku, dokler ni povsem gladko in penasto, potem pa po žlicah med mešanjem dodajaš ohlajen puding. 

Sonja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

10. dec 2021 22:53

Zelo pomembno je tudi, da sta puding in stepeno maslo približno enake temperature, ko ju zmešaš. 

rrr

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. dec 2021 21:13

Moji recepti za kremo z maslom in pudingom imajo 2-3 rumenjake (emulgator), pripravljam pa to kremo izključno v čokoladni varianti (in jedilna čokolada vsebuje lecitin, ki prav tako deluje kot emulgator).

Jaz bi odsvetovala mešanje pudinga, preden se ohladi (ker se lahko potrgajo vezi v sol-gel strukturi), kožico z ohlajenega pudinga preprosto postrgaš z žlico (in poješ). Vsekakor pa drži, da naj bo količina praška za puding podvojena.

lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti