Meso jazbeca

Folibert  

član od: 16.4.2015

sporočila: 15

tema odprta - 8. sep 2021 8:49 | ogledi: 1.577 | odgovori: 5

Ker je letos koruza dobro obrodila, so se tudi jazbeci namnozili in odebelili. Prijatelj lovec mi je podaril dva, vsak ima priblizno 8 kg. Ali ima kdo kaksne izkusnje s pripravo mesa jazbeca? Morda naredim salame? Od znancev sem slisal, da je na Dolenjskem obicaj, da jazbeca pripravijo kot suho svinjino -nasolijo, potem odimijo in pozimi jedo v zimskih jedeh. Verjetno se pa lahko pripravi tudi kot pecenka. Samo mislim, da bi moral biti prej par dni v marinadi. Meso je temno in tudi precej mastnega tkiva ima. 

Folibert

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. sep 2021 11:10

Uf Folibert  sem ti fovš :) jabeca sem jedel samo enkrat v življenju in bil je fantastičen. Bil je narejen na pečenko in meso je bilo čudovitega okusa , mehko in sočno. Kako se ga naredi nimamm recepta ampak jaz ne bi kompliciral: lahko ga daš v kvašo in potem pečeš ,lahko pa ga tudi kar brez tega pečeš z vsemi dodatki,ki gredo k divjačinski pečenki. Vsekakor je do res posebna specialiteta vredna vse pozornosti. Dober tek :)

hedonist

Sporočilo je spremenil(a) hedonist dne 8. sep 2021 12:38

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

10. sep 2021 12:06

Folibert, kako si zrihtu jazbeca, dej, poročaj ker me zanima :)

hedonist

Bojaan24  

član od: 13.7.2021

sporočila: 15

6. okt 2021 10:20

Ja mene tud zanima kako se zrihta takšno mesto :) tako da prosim za poročilo..

Bojaan24

Folibert  

član od: 16.4.2015

sporočila: 15

6. okt 2021 11:42

Ja, jazbeca smo pripravili kot pecenko v krusni peci. Prej smo ga dali v marinado za en dan, kot obicajno divjacino.Odlicno je uspel, meso je temno (divjacina) in morda z rahlim okusom po lesnikih. Mascoba se je dobro stopila in vecina jedcev je uzivala ob pomakanju domacega kruha vanjo. Zraven smo pili domaci rizling in bilo je zares odlicno. Celo glavo smo obrali.

Folibert

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

7. okt 2021 9:54

Folibert super, sem vedel, da vam bo všeč :) meso jazbeca je ena posebna delikatesa in je v vsakem pogledu super čeprav se nekaterim gabi pa ne vem zakaj ??

 

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti