Električni žar

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

tema odprta - 14. jul 2004 16:28 | ogledi: 9.611 | odgovori: 9

Potrebujem nasvet / mnenje karkoli o električnih žarih. Glede na to da mam rada hrano iz žara, pa nobenega prostora (živim v stolpnici) sem v Big bangu opazila en žar ki je prikazan na tej strani

http://www.coolinarika.com/u_kuhinji/pribor_posude_i_apa

Zanima me če katera ima tak ali podoben žar, in kako se obnese v praksi. Kolikor mi ga je uspelo pogledati, se mreža in pa spodnji del kjer se lovi maščoba lepo odstrani in pomije v pomivalcu ali ročno. Namreč vsi ostali žari katere sem gledala, imajo rešetko, ter grelec tako, da pač maščoba kapljla na grelec. To pa nočem, ker pol se pa žge in smrdi.

*** OPOZORILO ***

Ne propagiram zadeve, ne prodajam, ne nič, rabim samo mnenje o tem izdelku zato prilagam link

Marjeta Žniderčič

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

14. jul 2004 16:44

Samo ugibam, ampak a ni isto kot če namesto takšnega žara daš podobno kvalitetno posodo na štedilnik? Ker žar kot je na sliki, je v bistvu litoželezna posoda s teflonskim nanosom, katere dno segreva električni grelnik. lp

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

14. jul 2004 16:48

V bistvu je isto, sam nimam ne ene ne druge, ta žar mi je v glavo padu ker bi radi roštiljali :) Marjeta Žniderčič

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

15. jul 2004 7:44

Omenjeni roštilj od proizvajalca AEG je čisto v redu zadeva. Pomanjkljivost je mogoče samo to, da si moraš zares vzeti čas za peko, ker precej dolgo traja, da se hrana speče, je pa po drugi strani v redu, ker ni bojazni, da se hrana zažge. Ribe, ki so še posebej delikatne pri peki, se spečejo krasno. Niti slučajno ni možno, da bi se prijele na rešetko. Zelo elegantno se mi zdi tudi to, da lahko rešetko in posodo za odcejanje pereš v pomivalnem stroju. Mislim, da tovrstne roštilje prodajajo v Merkurju - cena cca 17.000,00 SIT. Alenka Sporočilo je spremenil(a) Alenka Š dne 15. jul 2004 08:15:17

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jul 2004 9:43

Mi imamo za balkonsko verzijo grilanja kar krušni opekač (po domače toaster), ki se razpre v dva dela in imaš na razpolago dve žar plošči. se obnese. Pa tudi ponev ni slaba. Loni

OOTBOXZY  

član od: 24.9.2002

sporočila: 8

10. avg 2004 12:47

Jaz imam zar firme Silex. Bil je sicer drag, vendar mi nikoli ni bilo zal niti tolarja ki sem ga dal zanj. Ima litozelezne gladke plosce, odtok za mascobo in kar je najboljse, gre do 300 stopinj. To pride prav predvsem pri peki govedine ali grtju pizze. Stvar je odlicna, ce si pripravljen dati malo vec denarja. Zadeva je namrec ze polprofesionalna. Kupil sem ga ze kakih deset let nazaj na sejmu Alpe-Adria. Zastopnik pri nas pa je: SILESIA d.o.o. VRTNA POT 5 1351 BREZOVICA tel.: 041/689-106 fax: 01/365-47-98 LP OOTBOXZY

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

10. avg 2004 13:23

Imam zelo podobnega že kaki dve leti in je krasna zadeva za na balkon ali teraso. Moj ima tudi steklen pokrov, sicer pa je skoraj enak temu. Na njem lahko na hitro spečem vse meso, ribe, gobe... le krompir se mi ne speče najboljše, tudi če ga narežem na tanke rezine. Ne vem, mogoče je stvar v krompirju, čeprav ne verjamem.. LP ZIMA

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

10. avg 2004 15:23

Če ti je všeč vonj po dimu: http://www.adex.si/cobb_about.htm Jaz ga sicer nimam, ker živim na podeželju in imamo pri zidanici odprt kamin, sem pa bila na predstavitvi zadeve v bloku, kjer so meso "zroštiljili" na balkonu. Je pa drag v primerjavi z običajnimi roštiljčki. LP, V.

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

10. avg 2004 16:00

No pa da dodam se svoje, smo pol na koncu kupili tega k sem ga priložila linku, in moram reči da zadeva sploh ni švoh, tko da zej veselo roštiljčkamo ob večerih hehe, sem pekla tudi zelenjavo gor, pa gobice, pa je blo vse pohvalno, glih danes je bla pleskavica z njega za kosilo. Moram reči, da mi ni bilo žal denarja zanj :) Marjeta Žniderčič

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

11. avg 2004 12:04

Pri nas doma je Severinov električni pekač zakon. Ima okroglo ploščo in steklen pokrov. Je vsestranski, saj lahko meso in zelenjavo pečemo kot na žaru (brez maščobe!) ali pa dušimo, pečemo pice, otroci pa imajo najraje XXXL palačinke. Je idealen sopotnik, zato ga vlačimo s sabo na vikend, na morje in na vsak piknik. Harmonija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti