Shranjevanje mesa v zamrzovalniku

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

tema odprta - 2. jun 2021 18:13 | ogledi: 1.704 | odgovori: 4

Jaz kilogram mesa zapakiram v kuhinjsko vrečko. Ko iz zamrzovalnika dam za dva dni v hadilnik da se odtali se na polici vedno pojavi lužica krvi. Verjetno bi bilo bolje z dvemi vrečkami pa me vseeno zanima kako meso pakirate ostali.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

2. jun 2021 18:40

Pri nas ga zvakuumiramo in ko ga dam iz skrinje, ga dam na krožnik, kjer se pojavi kvečjemu lužica vode. Ga pa običajno tajam čez noč na kuhinjskem pultu in dam zjutraj odtajanega v hladilnik in doslej ni bilo nikoli nič narobe.

 

 

rrr

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jun 2021 21:35

Če dam zamrznjeno meso v hladilnik, ga dam vedno v skledo ali na krožnik, da se po hladilniku ne nabira tekočina. Seveda meso vakumiram, preden ga dam v zamrzovalnik. 

 

mamamia

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

20. jul 2021 16:35

Ima vakuumiranje živil za v skrinjo poleg pomanjševalnega še kak drugi namen?

Dvomim da ima vakuumirana hrana pri - 18 °C daljšo obstojnost kot nevakuumirana saj je pri tej temperaturi voda zamrznjena in ne reagira z zrakom. Se motim?

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. jul 2021 8:28

Če nič drugega, vakuumiranje odstrani zrak in s tem tudi vlago. Prepreči tudi, da bi se na notranji strani vrečke nabiral led - ker tudi v zmrzovalniku led malo tudi sublimira. Zna biti, da malo pa le pripomore k trajnosti. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti