Bela čokolada z izrazitim okusom

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

tema odprta - 26. apr 2021 12:40 | ogledi: 1.635 | odgovori: 9

Dragi kuhar-ice/ji pa cukerpekar-ice/ji .

Zanima me, katero belo čokolado v tablici kupujete za raznorazne ganasche, kreme ipd,  in da ima res izrazit okus po beli čokoladi, ne da prevladuje sladko-mastni okus že preden se kaj lotiš coprat

 

Vse dobro in hvala

 

 

 

 

 

mačka27

pikec85  

član od: 27.8.2008

sporočila: 44

6. maj 2021 9:21

Dobro je vedeti, da na trgu obstaja prava čokolada in čokoladni nadomestek. Nekateri bele čokolade niti ne štejejo med pravo čokolado, vendar pustimo to.

Prava čokolada vsebuje večji procent kakava in manj sladkorja. To je lažje kot pri beli vidno pri temni čokoladi, kjer se pozna tudi pri okušanju!

Nasprotno je pri čokoladnem nadomestku v ospredju sladkor, ki predstavlja tudi večji del izdelka; je pa takšen izdelek bistveno cenejši!

Navadno velja, da je delo z nadomestkom lažje kot s pravo čokolado (npr. temperiranje, efekt sesirjenja).

Spodaj še primera:

- bela čokolada v diskih - https://www.makaboshop.si/ariba-beli-cokoladni-diski-10 

- bel čokoladni nadomestek -  https://www.makaboshop.si/caravella-beli-diski-10kg 

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

6. maj 2021 14:58

pikec85 je napisal/a:

Dobro je vedeti, da na trgu obstaja prava čokolada in čokoladni nadomestek. Nekateri bele čokolade niti ne štejejo med pravo čokolado, vendar pustimo to.

Prava čokolada vsebuje večji procent kakava in manj sladkorja. To je lažje kot pri beli vidno pri temni čokoladi, kjer se pozna tudi pri okušanju!

Nasprotno je pri čokoladnem nadomestku v ospredju sladkor, ki predstavlja tudi večji del izdelka; je pa takšen izdelek bistveno cenejši!

Navadno velja, da je delo z nadomestkom lažje kot s pravo čokolado (npr. temperiranje, efekt sesirjenja).

Spodaj še primera:

- bela čokolada v diskih - https://www.makaboshop.si/ariba-beli-cokoladni-diski-10 

- bel čokoladni nadomestek -  https://www.makaboshop.si/caravella-beli-diski-10kg 

Zanima me praktična izkušnja glede izrazitosti okusa bele čokolade v običnih trgovinah. Ker bom rabila tudi za kremo-po okusu sorodno tisti v kupljenih rafaello kroglicah 

mačka27

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. maj 2021 21:45

Jaz jo kupim v Lidlu, za mojo tribarvno penasto čokoladno torto. Se dobro obnese, res pa je, da nisem kak ekspert za tovrstne zadeve, ampak dokler stvar funkcionira pri tistem, za kar jo potrebujem, ne bom delala doktorske dizertacije o vsebnosti raznoraznih snovi  v tej beli čokoladi. Glede na ceno verjetno res ne more biti kak vrhunski izdelek, a se ne razburjam preveč, ker to potrebujem morda dva krat na leto. 

 

mamamia

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

10. maj 2021 8:47

mamamia je napisal/a:

Jaz jo kupim v Lidlu, za mojo tribarvno penasto čokoladno torto. Se dobro obnese, res pa je, da nisem kak ekspert za tovrstne zadeve, ampak dokler stvar funkcionira pri tistem, za kar jo potrebujem, ne bom delala doktorske dizertacije o vsebnosti raznoraznih snovi  v tej beli čokoladi. Glede na ceno verjetno res ne more biti kak vrhunski izdelek, a se ne razburjam preveč, ker to potrebujem morda dva krat na leto. 

 

mamamia

Lepo pozdravljena tudi ti mammamia po dolgih letih...moram priznat da sem vas vmes kar mal pogrešala.

 

Hvala za odgovor- to kupuješ uno "burbonsko vanilija belo verjetno ali?

 

Tudi meni kraj pameti drgač ne pride da bi kšne dizertacije delala -še manj mi pa neka kakovost bio alpa nevemkaj dol visi. Pomemben mi je samo močen okus/aroma, ne da je v štartu (kot sm že ene 2 probala) sam ena mastna sladkost-ker kot prvo SPLOH NE MARAM SLADKEGA - obožujem pa peko po drugi strani, kot drugo-če je že v štartu žalost- RES-bogpomagej- nimaš  kj s temu delat... 

 

Vse dobro in srčna hvala  za odgovor iz prve roke

mačka27

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. maj 2021 9:26

Jaz ti predlagam, da poskusi. Niti ni tako draga. Pa ne bourbon vanilija, ampak vzamem čisto navadno. 

 

mamamia

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

10. maj 2021 10:02

johana je napisal/a:

  Ta čokolada je super:

 

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba/od-cetrtka

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Hvala tudi tebi, Johana za info-se pravi bo treba loviti posebno ponudbo-ali so to že vključili v stalno ponudbo-kaj veš?

mačka27

lsustar  

član od: 26.2.2003

sporočila: 62

10. maj 2021 10:46

Meni je najboljša Bam bela čokolada. Res, da je malo dražja, ampak meni najboljša med vsemi, ki sem jih do sedaj uporabljala.

LILJANA ŠUŠTAR

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

10. maj 2021 18:51

mamamia je napisal/a:

Jaz ti predlagam, da poskusi. Niti ni tako draga. Pa ne bourbon vanilija, ampak vzamem čisto navadno. 

 

mamamia

HVALA BIG TIME, mammamia,

bom takoj naslednjič nabavila- to si verjetno mislila ono v rumenem ovitku.

Res ful pomaga pa vem da (si) zmer poveš tko iz izkušenj s prve roke...

Sej sm jo najprej misnla sama delat pa v predvsem v ang iskat recepte, pa bolj švoh našla... za obično kar češ receptov tud v slovenščin, na konc pa vseen zaključla da se nekak zaenkrat bele še ne bom spravila...pa glede nedavne izkušnje z poiskusom izdelave domačeega kondenziranega mleka brez sladkorja- da rata pasta kt mi je šlo pol dneva + en kup elektrike...mam zaenkrat eksotike mal dost ,

Lp in vse dobro

mačka27

Sporočilo je spremenil(a) mačka27 dne 10. maj 2021 18:52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti