Stiskalnik za česen

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

22. apr 2021 14:55

Moram rečt, da sem se vrnila nazaj na ročno lupljenje in rezanje česna. Olupim in nasekljam česen, malček ga posolim ter s širokim delom velikega noža postrgam po česnu, da ga še bolj zmečkam... Tak gre u hrano ali pa v polivko za na solato.

Pozdravček! 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. apr 2021 18:57

Imaš prav, Dragička, nasekljan in stisnjen česen ni eno in isto, za ene stvari je boljši narezan, za druge speštan. Je pa stvar okusa. Pa najbrž tudi kapric - meni je všeč na stročjem fižolu sesekljan, v zeleni solati pa stisnjen. Saj še sama ne razumem, ne pričakujem, da bi drugi, ampak tako pač je. 

 

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

23. apr 2021 9:06

Tudi moja malenkost česen stiska samo na zeleno solato (pa res redko za kakšnega tečnega gosta), za vse ostale prilike ga narežem, nasekljam ali le razpolovim, vedno uporabljam svež česen. Paste in ostali (tudi domači) pripravki so pri meni zgodovina, saj mi okus ne gre, ga ni čez svežega, tiste pol kile  za golaž pa že lahko narežem

 

lp, mzm

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 23. apr 2021 09:07

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. apr 2021 20:52

Seveda tudi jaz za določene jezi česen sesekljam, včasih tudi na lističe (za alio e olio špagete na primer), za na solato obvezno sesekljan, za polivke stisnjen (ker se mi zdi, da sok, ki ga česen izpusti, da malo več okusa prelivu; ni nujno, da je tako, ampak meni se tako zdi). 

Za indjske jedi ga skupaj z ingverjem seveda sesekljam, nič stisnem, stiskam pa ga v razne kuhane omake.

Za solato iz pečene paprike seveda obvezno sesekljan, ker ga ni boljšega od namakanja kruha v ostanek olja s koščki česna ... 

Sekljam pa ga tako, da ga najprej stisnem s ploščato stranjo noža in potem režem, včasih ga kar pred rezanjem potresem s soljo. 

Česen je pač uporaben v različnih "agregatnih" stanjih.

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti