Švedska grenčica

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

tema odprta - 20. mar 2021 20:33 | ogledi: 1.325 | odgovori: 2

Nekdo od starejših sorodnikov si da vsako jutro v usta nekaj kapelj šnopsa namočenega v smrekove vršičke. Le nekaj kapelj z razlogom da se v ustih uniči slabe bakterije.

Vršičke s sladkorjem ima v kozarcu od predlani in jih občasno zmeša z domačim žganjem (baje z vsebnostjo alkohola 50-60%) v razmerju 1:10

V flaški s tem žganjem sem pod površjem opazil plavati dva majhni puhasti skoraj prozorni stvari. Je možno da gre za plesen? V žganju ne bi mogla nastati. Je možno da je nastala v pokvarjenih smrekovih vršičkih?

Na dnu kozarčka vidim motnost, mogoče zaradi sladkorja.... Vendar je tudi v tej motnosti na dnu opaziti sledi manjših puhastih delcev. Ali pa imajo smrekovi vršički v naravi vmes puhaste delce?

 

Kot drugo me zanima zakaj ima Švedska grenčica rok uporabnosti in se je po preteku roka ne sme več konzumirati. Zakaj tudi pri ostalih alkoholih ni roka trajanja?

 

Nazadnje me zanima ali je res da iz alkohola v ustih nastane nekakšen strup. Nekaj podobnega sem prebral ali slišal že pred leti.

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

22. mar 2021 12:28

Na moji Švedski grenčici (iz Nemčije, Maria Treben), ni nobenega roka trajanja.

trac

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

24. mar 2021 10:13

Mogoče ni roka trajanja od Marije Trebnove, ker je njena znamka biodinamična (poseben način pridelovanja).

 

 

 

malaga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti