Pražena čebula kot ozimnica

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

tema odprta - 4. feb 2021 9:13 | ogledi: 2.703 | odgovori: 9

Pozdravljene

vem,da je že bilo govora samo ne znam oziroma ne najdem. Imam še veliko čebule,pa se ne spomnim kako jo praženo shranit ali jo zalijem z oljem ali jo dam v skrinjo zamrznit? Lepo prosim,če mi pomagate,ker se mi jo zdi škoda da mi segnije. Lep dan vam želim še naprej

gajka

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

4. feb 2021 9:37

Jaz sem jo spražila na maščobi, razpolnila v kozarčke in nato še dodatno pasterizirala- kozarce v pečico, ogreto na 90°C, po pol ure ugasnila in pustila do naslednjega dne, da so se počasi ohladili.

Enkrat (že dolgo nazaj) sem jo v kozarčkih samo zalila z oljem, pa je splesnilo.

V.

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

4. feb 2021 11:39

Hvala vam za odgovor bom probala.

gajka

laura27  

član od: 1.6.2009

sporočila: 122

9. feb 2021 10:00

Jaz sem jo spražila in še vročo naložila v kozarce za vlaganje. Sem z žlico malo stisnila, da je olje priplavalo na površino. Še vedno je dobra. Sem pa delala pred pol leta.

Laura

Folibert  

član od: 16.4.2015

sporočila: 15

10. feb 2021 9:23

Pri nas ptujsko cebulo, vecje kolicine preprazimo na svinjski masti ki ji dodamo priblizno 10% govejega loja, tako da cebula plava v masti. Ko je primerno zapecena, dodamo se precej ocvirkov in nalijemo v velike emajlirane posode, da se ohladi in strdi. To prazeno cebulo potem stari in mladi mazemo na kruh, dodajamo v jedi in podobno.

Tako shranjena prazena cebula se obdrzi vsaj eno leto in ima odlicen okus.

Folibert

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

10. feb 2021 10:27

Zakaj jo pa ne spražiš, daš v vrečke in zamrzneš?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

10. feb 2021 12:07

Pri nas smo že tudi surovo dali v skrinjo. Narezano pa tudi celo. Samo treba nepredušno zapret, da ne smrdi potem vse po čebuli.

 

Anemiilat

Folibert  

član od: 16.4.2015

sporočila: 15

10. feb 2021 12:53

Pri nas na dezeli ne zmrzujemo veliko. In v mascobo vlozena prazena cebula je vedno pri roki iz 'kibelfljas' posode. Sicer je pa z zamrzovanjem precej dela - pakiranje v vrecke, odmrzovanje ipd.

Je pa nas stari ata nekoc omenil, da so v preteklosti prazeno cebulo z veliko masti in ocvirkov tudi polnili v debela goveja creva in to potem malo prekadili in osusili, kot nekaksne salame. In potem rezali po potrebi. Pravi, da se je tak nacin shranjevanja odlicno obnesel.

Folibert

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. feb 2021 14:13

Anemiilat je napisal/a:

Pri nas smo že tudi surovo dali v skrinjo. Narezano pa tudi celo. Samo treba nepredušno zapret, da ne smrdi potem vse po čebuli

Anemiilat

V ta namen se zelo dobro obnesejo prazne kovinske škatle od Illy kave. Zagotovo se nič vonja ne priplazi iz njih.

rimljanka

pikec85  

član od: 27.8.2008

sporočila: 44

10. feb 2021 15:19

Trixi je napisal/a:

Zakaj jo pa ne spražiš, daš v vrečke in zamrzneš?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

To bi tudi sam  naredil. Sicer čebule nisem nikoli shranil, ampak... probat ni greh :)!

pikec85

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti