Bambus

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 3. feb 2021 13:33 | ogledi: 1.248 | odgovori: 4

Doma imam na vrtu omejen nasad bambusa. Je malo debelejši in vsaj na videz močnejši kot običajno.

Vendar pa je problem ravno v tem. Pri uporabi za oporo rastlinam je zelo lomljiv in praktično neuporaben. Naj povem, da ga porežemo  do tal vsako pomlad. Je v tem problem. Bi ga morali pustiti kakšno leto, da bolj oleseni, čeprav izgleda OK. V Merkurju in drugje ga v namen opore prodajajo in je zelo trpežen. moral bi biti, saj iz bambusa izdelujejo pohištvo.

Kakšne izkušnje?

kara

pikec85  

član od: 27.8.2008

sporočila: 44

10. feb 2021 15:24

Mogoče ga lahko posekaš in pustiš, da se malo posuši? Tako bi moral biti bolj trden, kot direktno posekan!

pikec85

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

10. feb 2021 15:51

Smo ga posekali in imeli celo poletje na soncu, ne pa pod streho. Morda je v tem problem.

Hvala za nasvet in lep pozdrav.

 

kara

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

10. feb 2021 17:08

Meni prijatelj vsake toliko časa pri bližnjemu nasadu poseka bambusove veje, ki so debele več kot 4 cm in več. Pozimi so na prostem, poleti na soncu. Ne škodi jim nič. Dolge so več kot 2 m... Na konicah so ožje. Moram se res truditi, da jo dam na pol, ker je čisto olesenela.

Verjetno jih morati pustiti dalj časa rasti,  ker tanjše se zelo rade lomijo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

11. feb 2021 7:49

Saj to me tudi zanima Trixi. Namreč, če jih moram pustiti rasti in ne posekati vsako leto. Bomo letos to storili in videli, če pomaga. Ja, tudi mi imamo tisti debeli bambus in zelo je dolg. Ni tako invaziven, ker smo posadili tudi tistega drugega, ki je tanjši in se neverjetno razrašča. Nismo ga omejili, kot bi bilo treba in naenkrat smo ga imeli vsepovsod.

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti