Kulinarično popotovanje

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. feb 2021 0:23

mamamia je napisal/a:

Kamorkoli sem že šla, sem privlekla s sabo vsaj eno kuharsko knjigo tiste države plus značilne začimbe, kak kos posode ali drug pripomoček (iz Burme sem v nahrbtniku nosila cedilko na skoraj meter dolgem lesenem ročaju). Če pa je kdo šel v državo, v kateri sama nisem bila, sem seveda prosila za kuharico od tam.

Hehe, great minds think alike - jaz si tudi namesto spominkov kupujem kuharice:). Samo da verjetno nisem obhodila toliko sveta kot ti (in zgleda da ga še en čas ne bom:D). Ta drugi del mi pa še manjka - moram nafehtarit kuharice od popotnikov, hehe.

Sem dala na seznam jedi, hvala!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. feb 2021 17:29

Nadaljujemo z Nemčijo:

 Gremo naprej, v Nemčijo! 

Jedli smo:

- vlivance (ali špecle) in neko zelenjavno omako zraven (cvetačino, ker to tam raste) 
- juho z rezanci
- hrenovke
- pečenice s kislim zeljem
- čokolado
- Schwatzwaldsko torto - po naše črni gozdiček

- čežano
- štrudl - jabolčni, seveda
Če si kdo želi pa še druge ideje: eolončnice, sir cambozola, kruhovi cmoki (prihranili za Čehe, ker so sploh znani po svojih knedličkih), kvašeni soparjeni cmoki, preste (za te mi je žal, ampak ni zneslo) in kisli kruh (ga bo dovolj še v Skandinaviji). Od sladic pa: Nurnberški piškoti, springerle in vanilijevi rogljički.

Upam, da se slika vidi... Tole je bilo pa nemško kosilce za tamalega za  v šolo (hrenavka je bila v termovki):

 

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. feb 2021 10:56

Češka - tole naj bi bila njihova zastava iz jagodičevja in skute.

Jedli pa smo še chlebiček - to je v bistvu bogato obloženi kruhek, vsi oboževali (slikica na blogu, tu ne vem, če sploh vidite slike, ker nihče ni nič napisal:D)

- zelenjavno juho (neke vrste enolončnica)

- rezance s slivovim đemom (izredno enostavna in hitro narejena jed - skuhaš rezance, med tem ko se kuhajo, prepražiš drobtine na masti (jaz sem dala maslo, nisem mela masti, lahko bi tudi olje) in odcejene rezance zmešaš z marmelado in drobtinami. Njami! Enostavno, hitro, super za tista zelo zaposlene dni, ko bi vseeno radi skupaj jedli, pa se vsakemu mudi na svoj konec (se še spomnite?:D)

- super dobre cmoke iz kvašenega testa, polnjene z dedijevo slivovo marmelado, kuhane v mleku, v pokriti posodi, v pečici.

- Od sladic smo najprej poizkusili BABOVKO, recept od tu. To je neke vrste marmorni kolač, ampak je boljša.
- Enkrat smo jedli tudi mesno kosilo: mesna štruca, kislo zelje in kruhovi cmoki. To je bilo posebej všeč dediju:). Se pa kar en čas peče vse skupaj, tako da to je bolj za vikend kosila.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

10. feb 2021 13:18

Prosim za povezavo na recept za babovko.

rdkapica

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

13. feb 2021 20:26

Za Japonsko priporočam večino tega, kar je na tej povezavi: https://www.japancentre.com/en/pages/156-30-must-try-japa

Zanimiva je tudi naslednja povezava: https://infinitemirai.wordpress.com/2018/05/12/the-real-life-camp

Priporočam še ichigo mochi https://www.justonecookbook.com/strawberry-daifuku/ ostalo so pa lokalne specialitete, o katerih si lahko več preberete zgoraj (2. povezava)

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 13. feb 2021 20:40

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

15. feb 2021 17:04

Ce boste sli kaj na Sri Lanko, obvezno dajte na menu dhal (kari iz lece) in love cake (sladek kolac z grizom, kazuji in kandirano melono), oboje zelo dobro, preverjeno. 

svenska

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. feb 2021 9:20

O, hvalaaaaa obema!!!

MiriBon, hvala, moja mala je nooooora na Japonsko in vse, kar je japonskega, tako da bo tole zelooo uporabno in bomo preštudirali po dolgem in počez!

svenska, poznam indijski daal, šrilanškega pa še nismo poskusili - že dala oboje na listo:).  Zdaj bomo vsekakor zavili še na Sri Lanko!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. feb 2021 9:31

Veri, malce osamljena si na tej poti? 

 

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. feb 2021 19:58

Upam, da bo vztrajala, jaz z veseljem spremljam!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti