Uporaba pečice

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

tema odprta - 11. dec 2020 17:39 | ogledi: 2.423 | odgovori: 5

V ropotarnici že več let stoji skoraj nerabljen kombiniran štedilnik. Nisem še pekel pice in iščem katera funkcija pečice bi bila primerna zanjo. V navodilih nisem našel odgovora.

 

Pičica omogoča različne načine grel.

Kateri način na sliki naj izberem, katero temperaturo in koliko časa naj pečem?

Testo za pico bo domače.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. dec 2020 18:03

V mojih navodilih piše, da je za pizzo najboljše spodnje grelo in vroč zrak (pri tebi morda spodnje grelo in okroglo grelo).  A moje izkušnje pravijo:  vroč zrak, 250 °C    12 - 15 minut, srednje vodilo.   Pri tem ni bojazni, da bi bilo testo spodaj zažgano ali sir povrh preveč zapečen.

 

PS. pri stari pečici sem jih pekla z zgornjim in spodnjim grelom, pladenj sem postavila na spodnje vodilo.  Vsaka pečica ima svoje posebnosti, tako da v prvo težko točno zadeneš.

 

PS2: Gornje velja za poln pekač - pizza za 4 osebe.

 

 

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 11. dec 2020 18:06

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 12. dec 2020 13:23

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 12. dec 2020 13:24

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

11. dec 2020 21:25

Prvo vprašanje? Pečica še funkcionira? Najprej jo je potrebno stestirat.. npr. peka krompirja ali karkoli...
Priporočam, da daš pekač že segrevat na 250 in izbereš program segrevanje s spodnjim in okroglim grelom. Ker je stara pečica se bo pekač segreval kar 20 minut. Nato na vroč pekač s pomočjo loparja/ deske skupaj s peki papirjem  preneseš pizzo, bi morala biti v manj kot 10 min.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 11. dec 2020 21:54

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. dec 2020 7:15

Trixi: vedno sem se spraševala, ali pri kovinskem pekaču iz pečice sploh kaj dosti pomaga, če ga ogrejemo vnaprej, saj  se, če ga porinemo v ogreto pečico, ogreje prej kot v minuti?  Zato ga nikoli ne predgrevam, je preveč zoprno in rokam nevarno brkljati potem okrog njega in pečice.  Si kdaj naredila primerjavo?

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

12. dec 2020 13:14

Bistvena razlika je ali das pizzo na mrzlo ali toplo podlago. Na vroči se bistveno krajši čas peče. Odkar je to objavil Dbpek sem začela tako pečt in je pizza tudi boljša, ker jo zajame vroč zrak od spodaj in zgoraj in hitreje pečena. Sedaj na vroči šamotni plošči max 6 min.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 12. dec 2020 13:17

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

12. dec 2020 18:36

Zadnje okroglo grelo...Če prav razumem vroč zrak prihaja v pečico skozi reže na zadnji steni. Na sredini zadnje stene je ventilator ki zrak sesa iz pečice in ga dodatno ogretega zopet pošlje v pečico skozi reže.

Na ventilator se natakne kovinska mrežica, ki preprečuje da se ventilator umaže. Imate to mrežico stalno nameščeno?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti