Nakup tičino mase, fondanta po spletu iz tujine

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

tema odprta - 3. dec 2020 9:35 | ogledi: 881 | odgovori: 6

 Pozdravljeni!

 Zanima me ali je kdo že kupoval, naročal tičino/fondant/modelirno maso oz. druge jedilne stvari za peko  preko spleta iz tujine, mogoče celo na tej povezavi  https://www.thecakedecoratingcompany.co.uk/ ? Če ste, ste vse dobili kar ste naročili, so bile kake težave s paketom na pošti (carinjene)? Po spletu v tujini še nisem kupovala jedilnih stvari in ne vem ali naša carina sploh dovoli take pakete.

 Lepo pozdravljeni.

 Jagodas

 

jagodas

Temo je spremenil(a) jagodas dne 3. dec 2020 9:45

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. dec 2020 10:27

Ta hip je U.K. še v EU in carine ni.

 

Sonja

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

3. dec 2020 12:38

Trgovina PEKIS iz Kamnika ti jo pošlje brez problema, naslednji dan po naročilu. Ko sem jaz nekaj naročala pri njih, se mi je zelo mudilo, pa so mi naročeno poslali isti dan, tako sem paket dobila že naslednji dan od naročila.

kača

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

3. dec 2020 13:07

Limnol hvala.

Kača, hvala tudi tebi. Poznam tako Pekis kot Peki in še koga. Pri teh iz UK bi želela naročiti ene pekače, ki jih pri nas ni (pri Amazonu jih ni na zalogi  oz. nekaterih stvari ne pošiljajo k nam, na Alixpressu jih tudi ni) in bi hkrati vzela še ostalo, so nekatere stvari cenejše kot pri nas. Nisem pa sigurna, da je to možno kupiti prehraske stvari, da ne bi kaj na pošti/carini zakomplicirali. Kakšni dve leti nazaj sem iz Anglije naročila ene kreme za telo in bio hrano pa paket sploh ni prišel, imam na sumu, da ga nisem dobila zaradi prehranskih izdelkov. Šele kasneje sem izvedela, da lahko carina paket uniči brez, da bi o tem obvestila prejemnika. Da ne govorim o celi štoriji, ki sem jo potem imela zaradi vračanja denarja. Ne bi želela, da se mi tokrat zgodi enako zato me zanimajo vaše izkušnje preden bi naročila.

 

jagodas

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. dec 2020 13:53

Ne vem, da bi uničevali hrano znotraj EU - razen če ne gre za kake higienske prekrške. Uničijo pa ponaredke. Kar je pri super ugodno poceni produktih kar pogosto. 

Sonja

pikec85  

član od: 27.8.2008

sporočila: 44

5. jan 2021 20:25

jagodas je napisal/a:

Limnol hvala.

Kača, hvala tudi tebi. Poznam tako Pekis kot Peki in še koga. Pri teh iz UK bi želela naročiti ene pekače, ki jih pri nas ni (pri Amazonu jih ni na zalogi  oz. nekaterih stvari ne pošiljajo k nam, na Alixpressu jih tudi ni) in bi hkrati vzela še ostalo, so nekatere stvari cenejše kot pri nas. Nisem pa sigurna, da je to možno kupiti prehraske stvari, da ne bi kaj na pošti/carini zakomplicirali. Kakšni dve leti nazaj sem iz Anglije naročila ene kreme za telo in bio hrano pa paket sploh ni prišel, imam na sumu, da ga nisem dobila zaradi prehranskih izdelkov. Šele kasneje sem izvedela, da lahko carina paket uniči brez, da bi o tem obvestila prejemnika. Da ne govorim o celi štoriji, ki sem jo potem imela zaradi vračanja denarja. Ne bi želela, da se mi tokrat zgodi enako zato me zanimajo vaše izkušnje preden bi naročila.

 

jagodas

Ojla, zanima me, kako se je rešilo - si dobila kar si naročila?

pikec85

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

6. jan 2021 8:28

Zdravo pikec85,

tudi tokrat je šlo vse narobe-naša dostavna služba je zašuštrala dostavo in se je paket vrnil nazaj. Sem reklamirala postopek in so obljubili nov paket, ki ga še čakam, ker najprej nekaj časa ni bilo možno nič pošiljati iz Anglije zaradi nove vrste COVID virusa, potem so bili prazniki, sedaj pa imajo zamude pri odpošiljanju in dostavah. Če bo po sreči naj bi ga dobila enkrat naslednji teden, upam, da brez plačila carine.

jagodas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti