Ingver

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

tema odprta - 20. nov 2020 4:41 | ogledi: 2.125 | odgovori: 11

Pozdravljeni, 

 

Na kulinaričnem forumu žal nisem zasledil teme, ki bi že bila odprta in na katero bi dobil željeni odgovor . Če je tema že odprta me prosim preosmerite. 

Skratka, zanima ma glede sveže ingverjeve korenine, sam namreč obožujem napitke iz nje kot tudi pripravo hrane, vendar, ko odrežem nek del korenine in slednjo pustim v hrambi ( ali na suhem ali v zaprti vrečki v hladilniku) , se zgodi čez par dni, da spremeni barvo ( plesnivost) in jo lahko zavržem stran :( 

Pa me zanima kje je najbolje, da se ingverjeva korenina shranjuje ? 

 

Istočasno pa me zanima tudi, kaj menite glede ingverjeve korenine kot ingverja v prahu ( naprimer začimba kotanyi), se lahko ta ingver v prahu isto primerja s kvaliteto ( predvsem zdravilnosti) kot tista v korenini ali ne ? 

 

Najlepša hvala za vaše odgovore 

 

Srečno 

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. nov 2020 6:14

Menda dobro prenaša tudi zamrzovanje. Ribamo lahko kar zamrznjenega.  Preizkusila še nisem.  Okus verjamem, da  vseeno  ohrani, glede zdravilnih lastnosti pa ne vem.

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

20. nov 2020 8:53

Na Fb sem prebrala nasvete na to temo in predlogi so - zaviti v papirnato brisačko in v polivinil vrečko, v steklen kozarec in v hladno vodo in imeti na hladnem - vodo menjavati. Pa zamrzniti.

Jaz osebno vedno kupim manjši kos in ga zavijem v papirnato brisačko in v vrečko. Sicer pa je treba pogledati pri nakupu, da je ingver čvrst. In če se se že zgodi, da je na robu mehak, tisti del obrežem.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

20. nov 2020 9:06

Jaz ga imam v hladilniku kar na kartonastem 'podstavku', nič pokrito, zračno in krasno zdrži, zelo dolgo (mesec, dva... dokler ga pač ne porabim). Tam, kjer odrežem, se do naslednjega dne malo 'posuši', plesni pa ne.

trac

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. nov 2020 10:18

Ingver zavojem v papirnato brisačo, nikoli ga ne dam v vrečko, in zdrži vsaj 10 dni, nič ne plesni. 

Okus ingverja v prahu in svežega se ne moreta primerjat. Svež ingver je izrazitega, intezivnega okusa, tisti mleti, v prahu, pa da bolj vonj kot okus. Jaz ga uporabim za prvo silo, če nimam svežega, zelenjava ali juha pa kliče po njem ... V napitek mletega ne dam niti sličajno, kot da malo zagreni.

 

mamamia

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

20. nov 2020 12:28

Cila je napisal/a:

Menda dobro prenaša tudi zamrzovanje. Ribamo lahko kar zamrznjenega.  Preizkusila še nisem.  Okus verjamem, da  vseeno  ohrani, glede zdravilnih lastnosti pa ne vem.

Cila

Drzi, jaz ga hranim v zamrzovalniku, vzamem ven ko rabim in naribam (gre veliko lazje v zmrznjenem stanju kot svezem) ter vrnem nazaj. 

svenska

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

21. nov 2020 2:05

Super 

Najlepša hvala vsem za odgovore, verjamem, da so nasveti drug drugemu prišli prav 

Lep vikend želim, srečno 

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

23. nov 2020 10:02

Pozdravljeni, 

Da se vam javim, glede na to, da ste mi prijazno podali odgovore. 

V petek sem ingver odrezal, ga postavil na kartonast podstavek v hladilnik in je še dan danes indetiničen, tako, da ta verzija odlično deluje :) 

 

Srečno 

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. nov 2020 15:16

dkranjc24: par dni sploh ni problem. Boš povedal čez 14 dni, kako se obnaša.   V hladilniku v prostoru za zelenjavo mi je lepo zdržal tudi do 1 meseca, če sem dobila svežega.  Če se pa že po trgovini valja 14 dni, je druga pesem.

Cila

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

24. nov 2020 5:05

Hvala Cila za odgovor, razumem ja, vse je odvisno tudi od tega kako ga trgovine skladiščijo in seveda transport do njih. Bom povedal oziroma se javil še kasneje ja, drugače pa ni drugega kakor ga zmrznit in potem bo kakor bo, ne vemo pa, koliko ohrani potem zdravilne hranilnosti v sebi 

 

Srečno 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti