Želin / gelfix

mihecz  

član od: 7.11.2020

sporočila: 1

tema odprta - 7. nov 2020 10:57 | ogledi: 1.258 | odgovori: 4

Dan. 

Malo pomoči potrebujem. Občasno me prime, da bi skuhal marmelado. Načeloma se dobro razumem z želinom (3:1). Ker so naši trgovci očitno mnenja, da se to počne samo v topli polovici leta, sem ostal brez meni znanega 3:1 (bravo, najboljši sosed, niti ene alternative ni bilo, nobenega želina, nobenega gelfixa, nobenega želirnega sladkorja, ničesar, hipemarket pa tak). Uspelo mi je najti trgovino, kjer so očitno imeli še septembrske ostanke in sicer Gelfix 2:1 za sljive. 

Zanima me, kako se Gelfix 2:1 za sljive razlikuje od navadnega 2:1? Je blažji? Močnejši najbrž ni, glede na to, da imajo sljive same po sebi ogromno pektina? Danes sem se naučil, da je treba najprej kupiti želin in šele nato sadje, vem za drugič. Ampak tokrat temu ni bilo tako in moram skuhat danes, ker so kakiji že zelo zreli.

Hvala, lp, Miha 

mihecz

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

7. nov 2020 12:35

Jaz sem sprobala navadni Gelfix in Gelfix za slive. Razlike ni glede gostote, edina je, da je ta za slive rahlo obarvan. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mihecz  

član od: 7.11.2020

sporočila: 1

8. nov 2020 9:49

Ni izpadlo slabo, mogoče bi lahko dal malo manj  gelfiksa. 1 vrečka na kg sadja, kot je po navodilih, je morda malo preveč. 

mihecz

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

8. nov 2020 12:51

Jaz dam eno vrečko na več kot 1,5 kg sadja.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti