Oh ta želatina

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

tema odprta - 24. okt 2020 11:10 | ogledi: 917 | odgovori: 3

Pozdravljeni dragi moji. Imam velik problem z želatino. Ne gre in ne gre mi. Kupila sem bio želatino v lističih. Rada bi naredila sadni žele, ker sem na dieti. Se pravi samo vmešala želatino v sok in v hladilnik. Na navodilih piše stopit v nekaj vroče vode in vmešati v hladno zmes...Stopila sem v 1dcl vode, vmešala v sok sobne temperature in dobila en velik nič...Mi lahko lepo prosim svetujete kaj in kako

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. okt 2020 14:55

pazi da voda (ali sok) ni vrel ampak mlačen, želatino raztapljaš pri nižjih temperaturah. Pa dovolj želatine mora bit. Lističe običajno namočiš, rahlo ožmes in raztopis v topli tekočini.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. okt 2020 16:14

1 dl vode za raztopit želatino je preveč. Najprej lističe namakaš v toliko vode, da so pokriti, potem pa zmehčane listine, dobro ožete daš v žlico ali dve vode, to je dovolj, mešaš da se želatina raztopi in potem vmešaš v sok. Računaj da je šest lističev želatine za pol litra tekočine. Oziroma preveri na pakiranju, za koliko tekočine je želatine. 

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 24. okt 2020 16:15

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

24. okt 2020 19:09

mamamia je napisal/a:

1 dl vode za raztopit želatino je preveč. Najprej lističe namakaš v toliko vode, da so pokriti, potem pa zmehčane listine, dobro ožete daš v žlico ali dve vode, to je dovolj, mešaš da se želatina raztopi in potem vmešaš v sok. Računaj da je šest lističev želatine za pol litra tekočine. Oziroma preveri na pakiranju, za koliko tekočine je želatine. 

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 24. okt 2020 16:15

Rataloooooo je, sploh ne morem verjet. HVALA ❤

 

Lila Roza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti