Prometna nesreča in odškodnina

cremeFraicheMMM  

član od: 11.9.2014

sporočila: 2

tema odprta - 4. sep 2020 7:56 | ogledi: 929 | odgovori: 5

Udeležen sem bil v nesreči, bil pregledan s strani zdravnika. Boli me vrat in zapestje, hujših poškodb ni. Bral sem o tem, da si v primeru prometne nesreče upravičen do odškodnine https://www.visokaodskodninaplaninsec.si/prometna-nesreca. Se je kdo od vas že poslužil tega in ima kakšne izkušnje, kako zadeva poteka?

cremeFraicheMMM

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

4. sep 2020 10:10

Običajno poteka tako, da je treba najprej zaključiti zdravljenje. Torej počakati ali bodo bolečine vratu zahtevale še kakšno terapijo, fizioterapijo. Potem se vloži zahtevek na zavarovalnico bodisi na osnovi nezgodnega zavarovanja ali pa terja povzročitelja nesreče. Jaz sem v mojemu primeru imela odvetnico in vložila na osnovi nezgodnega zavarovanja. V zahtevku je bila torej poškodba, fizioterapija, izguba dohodka zaradi bolniške itd... ) 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

4. sep 2020 13:01

Moja izkušnja izpred 15 let je, da moraš imeti za uveljavnanje odškodnine iz naslova prometne nesreče policijski zapisnik ali verodostojne priče. To je pisalo v drobnem tisku police.

Kako je pri tebi, ne vem; ali se zakoplješ v "špeh" pravil, priloženih k polici ali pa pokličeš svojega agenta, pa ti bo vse razložil.

 
V.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. sep 2020 16:17

Predvsem moraš dokazati dejansko škodo, se pravi dolgotrajno zdravljenje, posledice itd. Samo z bolečinami v vratu, ki se jih ne da izmeriti in dokazati, bo bolj težko. 

Sonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. sep 2020 14:09

Ne vem zakaj se meni tole bere kot reklama. 

 

Loni Makaroni

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. sep 2020 15:24

Loni: mogoče imaš kar prav. Od takrat, ko je postavil/a vprašanje, se na forumu ni več oglasil/a.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 8. sep 2020 15:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti