Škampi - repki

bikica195  

član od: 7.4.2019

sporočila: 4

tema odprta - 1. sep 2020 16:21 | ogledi: 2.021 | odgovori: 4

Pozdravljeni

V Mcdonaldsu sem v kratkem zasledila, da imajo --> https://www.mcdonalds.si/ponudba/aktualno/skampi/  seveda sem morala takoj poskusiti in bili so mi zelo všeč. So to res olupljeni repki škampov (izgledali so kakor se spomnim res takšni kot iz fotke)? Kje bi lahko kupila takšne že v ˝drobtinah oz. vsaj olupjene repke ˝ ?

 

Hvala in lep pozdrav

bikica195

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

1. sep 2020 19:49

Jaz v Mcdonalds ne hodim, težko rečem. Lahko so škampi, lahko gamberi. Razlika je, da so škampi bolj mehki, sladki, gamberi pa bolj čvrsti in tudi manj sladki. Najboljši so kraljevski repki tropskih kozic. 

Panirane škampe so ponavadi v akcijah prodajali v Lidlu. Drugače prodaja Mercator panirane repke škampov- kozic od Kvibo. Mene to moti, da kozice in škampe mečejo v isti koš, razlika v okusu je velika. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. sep 2020 22:41

Po obliki in barvi, ki se vidi, gre za kozice (gambere) in ne škampe. Dobiš jih v ribarnicah in bolje založenih supermarketih (Mercator, Spar, Leclerc), zamrznjene tudi v Lidlu in Hoferju tudi že panirane. Kozice so rakci brez klešč. Škampi so dražji bolj sladkastega okusam rep je mehkejši kot pri kozicah.

 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. sep 2020 12:52

Repke kozic in škampov ločiš po tem, da so kozice vedno ukrivljene, škampi pa ne. Škampi imajo klešče, ki jih kozice nimajo, veliko trši oklep in širši repek. Pri nas v restavracijah marsikje redno kozice prodajajo kot škampe, ker je čisto navadna prevara - gre za dve različni živali in škampi so kar opazno dražji od kozic (kot če ti osliča skušajo prodati za brancina); ali so boljši, je seveda stvar okusa, ampak to je druga zgodba. 

 

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

16. sep 2020 17:46

bikica195 je napisal/a:

Pozdravljeni

V Mcdonaldsu sem v kratkem zasledila, da imajo --> https://www.mcdonalds.si/ponudba/aktualno/skampi/  seveda sem morala takoj poskusiti in bili so mi zelo všeč. So to res olupljeni repki škampov (izgledali so kakor se spomnim res takšni kot iz fotke)? Kje bi lahko kupila takšne že v ˝drobtinah oz. vsaj olupjene repke ˝ ?

 

Hvala in lep pozdrav

bikica195

Danes sem se po sili razmer ustavila v Mcdonaldsu in tudi meni so zamikali škampovi repki s koktail omako. Bile so 4 ocvrte kozice, ampak kraljevske in res dobro za na hitro nasmetit želodček. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti