Moške ure casio

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. avg 2020 21:20

Hja, nekomu 50 € pomeni toliko, kot drugemu 500 €. Odvisno od globine žepa in življenjskega stila. O okusih se pa itak ne razpravlja.

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. avg 2020 21:31

SUZANAZ je napisal/a:

Uf jaz bi raje razmislila glede takega darila. Verjetno svojega dragega zelo dobro poznaš. Danes se pač ure ne nosi zaradi nujnega zla ampak kot nakit (in to je en redkih ki si ga moški lahko privoščijo.) in kot statusni simbol. Uro ima že vsak na telefonu. Jaz bi bila raje brez ure kot z uro za 50 eur. Pa še tale model, ki si ga izbrala izgleda kot iz škatle praška ki smo ga včasih nosili iz Italije. Prvo uro ki sem jo mojemu možu kupila (takrat je bil še moj fant je bilo za diplomo) je bila 500 eur. Zelo prigarani študentski denar. Če bi izbirala darilo za 50 eur bi raje kupila kaj drugega. 

Suzi

No ja, tale je pa malo zviška. Vem kaj so dobre ure in kakšne so cene, a prav zato, ker so ure tudi kot nakit, ni z izbrano nič narobe. Nekomu tudi ura za 50 evrov nekaj pomeni. Imamo doma nekaj drag(ocen)ih ur, a tudi takšne, ki stanej od 50 do sto evrov in so kot del nakita. Ne dragega kot iz Cartierja, ampak so kot bižuterija. In jih z veseljem nosim. Modni dodatek. In, ja, kljub moji Rado uri, ki mi je najljubši del zbirke, sem bila zelo vesela tudi lepo dizajnirane ure za nekaj dest evrov, ki sem jo dibila za darilo. Ker je bila kupljena z ljubeznijo. Tudi če bi stala pet evrov, bi jo dala na roko.

mamamia

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

31. avg 2020 6:11

Meni je 10 eur veliko. Ampak za 50 eur bi raje kupola kaj drugega kot uro. 

Suzi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

31. avg 2020 11:24

Hm, ja, spet ena tema za razpravljanje in vsi naši odgovori so lahko le hipotetično dobronamerni. Če mora biti točno določena znamka in točno določena cena, potem tako ali tako ni kaj dosti izbirati. Dragega vprašaš, kaj vse si želi imeti na uri, potem pa v katalogu hitro vidiš, kaj lahko dobiš v okvirih proračuna. Oziroma sama izbalansiraš, čemu se je laže odreči - znamki ali funkcijam. Je pa včasih tako, da na pol izpolnjena želja izpade povsem drugače, kot si zamislimo, in je bolje narediti nekaj čisto drugega - saj je le malo verjetno, da dragemu do popolne sreče manjka samo še casio ura. 

Sonja

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

1. sep 2020 11:48

Suzanaz oprosti ampak tvoj zapis je kar malo žaljiv, res pa odraža tvoje razmišljanje in tvoje mnenje in to je to. Nimajo vsi enako globoke denarnice in enako visokih želja - važno je, da bo obdarovanec vesel in to najbrž Natalija tudi ve s čim ga bo razveselila. Lahko je darilo še tako drago, če ti pač ni všeč ti ni všeč. Večkrat več pomeni dejanje in namen kot vsota, ki si jo za darilo odštel - saj je darilo od in ne od . Se opravičujem, če sem te mogoče malo piknila, toda morala sem tole napisati, ker me je tvoj zapis kar malo zbodel, pa nimam osebno nič pri tem.

 

tedyka

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

1. sep 2020 13:42

Zdi se mi, da je avtorica spraševala o izkušnjah z urami znamke Casio, ne pa o tem ali je darilo v vrednosti 50 eur dovolj "bogato". Ker s tem je res tako, da smo nekateri veseli 100 g čokolade, nekomu pa nov pralni stroj ne bi bil dovolj (samo karikiram). 

"You learn something new every day..."

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

1. sep 2020 15:01

Jaz sem imela ze kake 4 ure Casio. Ene dve kot froc, sta dolgo zdrzale, to pomeni da so trpezne. Pol pa eno v srednji soli, kake 3 leta je vredu delala, pol sn jo pa zgubla. Zadnjo mi je dragi kupo pred 10 leti, pac s kovinskim pasom pa tud ne zaj nevem kak draga in se zaj gre, malo se je steklo posricalo, drugac pa je ok. 

Moje izkusnje s Casio so torej zelo dobre. 

pinguwin

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

1. sep 2020 20:54

Kdor je razumel moj zapis kot žaljiv se opravičujem. Meni bi bilo kako drugo darilo za 50 eur bolj primerno.

Se pa vedno bolj nagibam glede daril bližnjim, da ne kupujem materialnih daril, ampak častim nekaj s čim se lahko družimo. Moža reje peljem na kakšno večerjo, kosilo, savne, hribe, kajak, kanu. Nečake pa na bazen, jahanje.... Vsak pa naj kupi kar želi. Za kolikor želi. Svoje mnenje pa lahko povem... Pa še vsaj malo se je kulinarika razživela. Sem se počutila kot vcasih

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti