Torta kolesar

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

tema odprta - 10. jul 2004 22:49 | ogledi: 4.558 | odgovori: 5

Mož praznuje konec avgusta 50 rojstni dan ,ker je zaprisežen kolesar bi mu radi podarili torto v obliki kolesa ali kolesarja .Malo sem že spraševala po slaščičarnah pa pravijo da se dokaj težko naredi.Razen da se naredi pravokotna torta gor pa narisan kolesar.Ideja mi ni preveč všeč,mogoče ima kdo kakšno drugačno idejo ali pa pozna slaščičarno v Gorenjskem koncu kjer bi se dalo kaj takega naročiti.lp goga

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

11. jul 2004 14:32

Razumem slaščičarne, da se tega otepajo, saj ne morejo dati iz rok amaterskega izdelka, profesionalno je pa tole res težje, predvsem pa unikatno in torej nepredvidljivo. No, mogoče se bo vseeno kdo našel, saj imaš še dovolj časa za iskanje. Če pa imaš količkaj veselja, lahko narediš sama. Nariši, poštudiraj, prosi tukaj in na medover.net za pomoč pri idejah, punce bodo vzele kot izziv. Na hitro človeku pade na pamet, da spešeš dve okrogli torti za kolesa, na belo smetano narišeš obroč in špice. Za ogrodje in balanco pa... V čokolado pomočene grisini palčke? Marcipan? Stvar je v tem, da niti ni toliko važno, da bo res super in pravo kolo, lahko je malo zveriženo, lahko je čokoladni obliv kje spacan ali v grudicah, lahko je balanca komaj prepoznavna. Važno je, da je tvoj izdelek in to je tisti drugi neoprijemljivi del darila, ki je toliko vreden. Mislim, da prav zaradi tega slaščičarne ne delajo unikatnih tort, ker ne morejo najti motivacije v tem in ne morejo je preračunati v denar. Kakorkoli, nekaj malega izkušenj s peko biskvita vseeno potrebuješ, časa imaš še dovolj, sezona sadja je, vsak teden lahko spečeš drugo sadno torto, se igraš s smetano, pa boš že videla. Marcipan je tako enostaven za narediti (glej medover.net), tako prijeten za oblikovanje in tako neverjetne reči lahko narediš, samo nekaj veselja za poskusiti potrebuješ. In nič ne bom tajila, s tako rečjo je res veliko dela, zato je zaresno darilo. Pozdrav, Fani

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

11. jul 2004 23:25

za špice na kolesih lahko daš recimo mandeljeve špičke kot pri ježkih

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

12. jul 2004 19:49

Zahvaljujem se za nasvete .VERJETNO jo bom naredila sama.Mislila sem da bi spekla številko 50.Na petki bi nekaj napisala ,na krogu pa narisala kolesarsko stezo,gor pa dala marcipanove kolesarčke,nekaj v tem smislu.Še premišljujem in sprašujem lp goga

juzlek  

član od: 9.2.2004

sporočila: 11

13. jul 2004 13:56

v pekarni Vrhnika na Brnčičevi ti poskenirajo sliko na hostijo ali oblat kakor hočeš. Izgleda lepo pa še poje se lahko. Mi smo skenirali psa za stricev 50 rojstni dan je bil ful šokiran. Sama pa sem spekla otrokom torto doma, dala njihove glavice poskenirat. otrokom je bilo všeč, saj je barva jedilna, pa še torta zgleda lepa, okrasiš jo pa tako ali tako po svoje. juzlek

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. jul 2004 14:34

koliko stane, da ti poskenirajo slikco za na torto?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti