Kreme za torte

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 4. avg 2020 9:47 | ogledi: 1.273 | odgovori: 6

Živjo.

Prosila bi vas, če mi poveste kakšne kreme za torte delate in mogoče še recept zraven? Sama delam samo kreme s smetano, pa bi poskusila še kakšno drugačno. In brez želatine.

Hvala

 

nejcanja

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

4. avg 2020 10:33

Nazadnje sem delala vaviljevo kremo po tem receptu:

0,5 l mleka, 2 vaniljeva pudinga, 2 vanilin sladkorja, 10 dag sladkorja - skuhamo puding in ga prekritega z gosp. folijo ohladimo. 

Penasto umešamo 25 dag masla in po žlicah dodamo razmešan ohlajen puding. 

Krema je rahla in okusna. Jaz sem skuhanemu pudingu dodala še pest kapljic bele čokolade. Lahko dodamo žlicko ruma ali kakega drugega primernega likerja.

 

Noemi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

4. avg 2020 10:42

   Nazadnje, sem naredila aprila , za sinov rojstni dan , kremo po tem receptu, nato sem kremo razdelila na pol in v eno dala-stopljeno belo , v drugo pa temno.

 

https://www.kulinarika.net/recepti/sladice/svicarska-mas

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. avg 2020 19:40

Enostavna klasična pariška krema - v tekoči sladki smetani segrevaš čokolado, ko se čokolada stopi (smetana naj ne zavre) pustiš, da se krema ohladi, potem jo stepeš z mešalcem. Razmrje: na 2 dl smetane daš 10 dag čokolade.

 

Klasična slaščičarska krema: Zavreš mleko, v njem kuhaš sredico vanilijevega stroka, ali pa daš malo vanilijeve esence. Rumenjake rahko stepeš z mlekom, sladkorjem  in ostro moko in vmešaš v vrelo mleko. Prej stepeš beljake v čvrst sneg. V vročo kremo iz mleka in rumenjakov vmešaš sneg beljakov. krema je enkratna. Vanjo lahko dodajaš stopljeno čokolado, pražene grobo mlete lešnike, rum, malo instant kave okrepi okus čokolade ali pa kavo dodaš že mleku, moki pa dodaš malo instant kave in imaš fino kavno kremo.

Ali pa stepaš maslo s sladkorjem v prahu, koje mehko in penasto dodaš stopljeno čokolado, lahko tudi malo instant kave, rumenjake, ki jih prej stepaš na soparo, če ne želiš uporabiti surovih.

 

 

 

 

 

 

mamamia

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

4. avg 2020 20:42

Sama delam mešano masleno kremo: 2 rumenjaka, 50 g sladkorja, 30 g škrobne moke Gustina in 1/4 l mleka. To razmešamo v hladnem mleku in počasi segrevamo. Ko se začne strjevati, odmaknemo s štedilnika in še mešamo, da ne nastanejo grudice. Ohlajeno kremo po žlicah primešamo k stepenemu maslu ( 150 - 200 g ) in 100 g sladkorne moke in premešamo z mešalnikom.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti