Borovničev sok

swordfish  

član od: 25.4.2012

sporočila: 15

tema odprta - 31. jul 2020 11:05 | ogledi: 1.056 | odgovori: 2

Nabral sem 3kg borovnic in jih dal v kozarce z dodatkom sladkorja po plasteh. Na soncu je sedaj že dober mesec in nastal je gost sok. To mislim sedaj precediti in spraviti v steklenice. Ne bi rad, da se pokvari, zato prosim za nasvet, kaj moram storiti, da bo sok obstojen. Hvala za odgovor.

 

P.S.Ali lahko precejene borovnice porabim še enkrat, recimo, da dodam še nekaj sladkorja in zalijem s sadjevcem!?

swordfish

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

31. jul 2020 11:51

Odgovor na P.S.: seveda, bo še čisto OK, le ne odcedi preveč, naj ostane malo soka.

Hm, jaz bi hranila sok v hladilniku, saj ga ne bo tako veliko. Škoda bi ga bilo pasterizirati, saj bi s tem nekja kvalitete le izgubil. Če to ne pride v poštev, bi ga jaz dala v male, recimo 2 do 3 dl stekleničke, ki bi jih prej segrela na kake 70 stopinj v pečici, zamaške pa prekuhala.

ker se ne ve, kakšno je bilo razmerje borovnice - sladkor, se ne da ugotoviti, ali bo sirup toliko sadek, da se ne bo pkvaril. Samo, plesni so tudi na visoke koncentracije sladkoraj manj občutljive drugi škodljivci in bi se znal sok brez pasterizacije vseeno povariti.

Pač, hitro ga popijte.

rimljanka

swordfish  

član od: 25.4.2012

sporočila: 15

2. avg 2020 16:03

Hvala gospa. Dobre 3 litre se je nacedilo. Dva litra imam v hladilniku, ostalo sem zlil nazaj na borovnice, dodal sladkor in zalil z sadjevcem. Se že sonči. lp Jože-Zagorje

swordfish

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti