Aronija in robide

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

tema odprta - 30. jul 2020 20:02 | ogledi: 1.446 | odgovori: 3

Čas aronije in v robid se počasi poslavlja in v zamrzovalniku se je znašlo preveč aronije in robid in ne vemo kje porabiti.

Izdelava likerjev in podobnih napitkov ne pride v poštev.

Mogoče izdelava sočnih rezin? Imate kakšne recepte?

Ob mojih skromnih pekovskih izkušnjah mi je prišla na misel le predelava verzije dunajskih valov.

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. avg 2020 18:28

Sirup? Ta ne sodi med likerjem podobne napitke, sklepam. 

 

mamamia

Lolita60  

član od: 2.8.2020

sporočila: 2

2. avg 2020 11:23

Tudi jaz iščem razne recepte za predelavo in porabo aronije in robid.

Iz aronije in robid je najboljši sirup. Ampak danes se vsi izogibamo sladkim pijačam ;)

Iz aronije si oče kuha kompot celo leto. Prejšna leta sem poskusila narediti tudi marmelado, običajno 1:1, ampak je bila kot žagovina. Verjetno bi bila boljša iz sirupa, z želinom, mogoče letos celo probam to (pri nas aronija še ni čisto dozorela). 

Iz robid vsako leto skuham kar nekaj lončkov marmelade. Letos sem med kuhanjem, v čajno vrečko (ki jo dobiš v dm ali mullerju pri čajih), dodala olupke 2 zelenih, še čisto nezrelih jabolk in enega naribanega za pektin in okus. 

Dva dobra recepta:  https://www.sitfit.si/recepti/poletna-tortica-z-bre namesto borovnic sem dodala robide. Pazi pri dodajanju moke, nam je bilo pecivo brez dodanega sladoleda malce suho :). 

in: https://www.myrecipes.com/recipe/easy-blackberry-cobble  

še topla z dodatkom sladoleda, mmm, letos sem jo že dvakrat spekla, manjšo dozo kar v kuhinjskem loncu :) 

Toliko za zdaj, Tina

Lolita60

Lolita60  

član od: 2.8.2020

sporočila: 2

2. avg 2020 11:38

pa še to... nisem velik ljubitel svežih robid, ampak mrzle, zjutraj obrane ali iz hladilnika, imajo mnogo boljši okus. 

Lolita60

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti