Paradižnikove omake

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

tema odprta - 23. jul 2020 16:58 | ogledi: 1.082 | odgovori: 2

Pred 2 meseci sem nabavil 6 paradižnikovih omak (nekatere z mesom, druge le zelenjavne), ki so se med transportom prevrnile in iz ene se je izlilo nekaj malega tekočine. Če je šla ven tekočina pomeni da je šlo notri nekaj zraka. Kateri kozarec je bil to mi ni uspelo ugotoviti.

Če v povprečju odpremo en kozarec na mesec pomeni da bi kontaminiranega v najslabšem primeru pojedli šele čez pol leta. Zato me zanima koliko so paradižnikove omake občutljive na kvarjenje. Zelenjavne ne kuham ampak le polijem par žlic po špagetih. Ali bi segrevanje omak do vretja odpravilo vse skrbi?

Temo je spremenil(a) vegetar dne 23. jul 2020 17:05

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. jul 2020 12:55

Tista steklenka, iz katere se je izlilo nekaj tekočine, zagotovo ne tesni več kot prej, sicer ne bi iztekalo. Torej se da odpret na prvi poskus, ostale pa seveda ne. Torej poskusi, katera se takoj odpre in jo najprej porabi.  Sicer pa boš videl, katera omaka se kvari, ko se bo na vrhu kozarca pojavila plesen. odstrani jo, pa del omake vrži proč. Tako preprosto je to.

 

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. jul 2020 13:32

Tako, kot piše mamamia.  Dodatne variante preverjanja: če imaš omako v klasičnih kozarčkih za vlaganje, preveri tesnost tako, da po vsakem pokrovčku potrkaš.  Zvok na tistem, ki ne tesni več, bo bolj "votel".   Druga varianta: vse kozarce položi v ležeč položaj.  Če kateri pušča, bo kmalu sled. 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti