Corona objemanje

tema je zaklenjena

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

3. avg 2020 21:39

Lahko pa te ne pustijo v trgovino in še kam drugam ne.

 

rrr

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. avg 2020 22:02

ribaracarak je napisal/a:

Lahko pa te ne pustijo v trgovino in še kam drugam ne.

In prav je tako.

rimljanka

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

3. avg 2020 22:31

ribaracarak je napisal/a:

Lahko pa te ne pustijo v trgovino in še kam drugam ne.

 

rrr

do zdaj so me še vedno spustili v vse trgovine, knjižnico, banko ... le poveš, da ne nosiš maske, ker ne verjameš niti v boga niti v korono

sijasaja

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

3. avg 2020 22:59

https://www.delo.si/polet/moje-tretje-rojstvo-pre

 

Sijasaja, upam, da boš prebrala to zgodbo in se malo zamislila , glede na to, da praviš, da ne verjameš v corono. 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

3. avg 2020 23:13

Sijasaja, opasna si -

 

Dva tedna nazaj sem bila v Štepanja vasi na pogrebu pri letnega gospoda, ki je bil zelo viden volonter v kodeljevski cerkvi. Na pogrebu je bilo zelo veliko ljudi, dve skupini pevcev in kar nekaj gospodov v dolgih haljah (verjetno župnikov). Verjemite mi, nihče, prav nihče ni imel na obrazu maske. Da ne govorim, da je družina normalno sprejemala sožalja. Mož mi je na uh prišepnil - nič se ne bojmo, njih bog čuva, mogoče bova tudi midva deležna božje milosti. . Toliko o nekaterih stvareh.

 

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

4. avg 2020 6:46

mamamia je napisal/a:
Anemiilat je napisal/a:

Hvalabogu, da se lahko malo nasmejimo. Ogromno vicev kroži na račun corone. 

Anemiilat

Najboljši mi je ta: Je en zdravnik priporočal, da je zoper korono najbolje pojesti kilogeam suhe koruze. Pomaga sicer ne, a če pride do kremacije, bo pravi spektakel.

Sicer pa je žalostno, če se ne moremo šaliti in smejati na račun vsega, kar nas je doletelo. Mene in vse okoli mene prav humor, tudi črn in na lasten račun, pokonci drži. 

 

mamamia

Smeh je pol zdravja. In če nas ogroža nek virus, se moramo ohranjati zdrave in se smejmo.

Ok, ne bom rekla, da ne verjamem v virus. Recimo, da je nekdo zbolel. Ma tudi jaz sem, za virozo. Cel mesec se nisem pobrala. Pa se nihče ne sprašuje, a so posledice v telesu, ali ne. A ni čudno, za nekatere bolezni obstajajo cepiva, za katera so bila potrebna leta raziskav in testiranj, za korono pa eto...še malo, pa bo cepivo nared. Ma ja, ne nas farbat. Vse skupaj je umetno spravljeno nad ljudstvo.

Ker je to tako zrukalo gospodarstvo, ker sem izgubila službo in z možem ne veva niti, ali bo on v jeseni še zaposlen ali tudi ne več, sem rekla ... ni tu problem virus, ampak nameni svetovne velesile. Tu zadaj so ta velike države, ki želijo prevzeti nadzor.

Masko si dam na obraz, da prihranim trgovkam čas z negodovanjem v smislu "gospa, morate imeti masko, saj imamo posledično mi lahko težave". Rok si ne razkužujem v vseh trgovinah, saj imajo nekatere "razkužila" iz ne vem česa, vonj je po čistilih in tak vonj meni sproža migrene. No, pa pridejo v trgovino cigani, umazani, smrdljivi, čez obraz si povleče majico, katero nosi, odkar je nanj posvetilo pomladno sonce in to je ok. Pač, ima pokrita dihala. Seveda, dokler ne pride do polic in ko potrebuje nekaj prijeti, to pade iz obraza. Trgovke ne rečejo nič, saj jih v nasprotnem te iste osebe lahko zvečer ob zaprtju trgovin pričakajo zunaj v mraku ...

Ogromno je bolezni. Ali se kdo vpraša, koliko ljudi je umrlo ali pa trpijo v bolečinah zaradi napačno postavljenih diagnoz s strani zdravnikov? Veliko. Pa se govori o tem? Je med ljudmi navzoč strah? Ali se kdo sprašuje, koliko mater je ostalo brez novorojenčkov zaradi doktorskih napak med nosečnostjo in porodom ali pa so ti otroci prizadeti v razvoju, ker otrok med porodom ni več dobival kisika? Ali se ve, koliko ljudi je stoje prebolelo pljučnico, gripo in ostalo zaradi groženj delodajalcev, da jih bodo odpustili, če bodo ostajali doma po teden, dva? Koliko je takih delodajalcev, ki te smatrajo za simulanta, neželjnega opravljanja dela, če si bil v celem telu za en teden na bolniški, zaradi virusa? Koliko je primerov, ko bi pacient moral dobiti boljše zdravilo, ampak dobi drugo, ker ima doktor s tem debelejšo denarnico?

Sem bila pri ortopedu. Povem, kako hudo me bolijo ramena. Opravlja pregled, premika roke, povem....ja, uuffff, ob tem gibu hudo zaboli. V izvidu, ki sem.ga prejela na dom, pa je navedeno, da pri pacientki ni zaznati bolečine, naj pa vseeno opravi magnetno resonanco. Ta pokaže hudo obrabo hrustanca. Terapija? "Gospa, naučite se živeti s tem. Vzamite kak tablet. Nasvidenje." Takih primerov je ogromno. A zdaj je korona. Zdaj je vse ostalo pometeno pod preprogo. Trajno 

Včeraj sem šla darovat kri. Osebju se vidi nelagodje celodnevnega nošenja mask. A oni morajo, okolje mora biti sterilno. Bila sem tudi v neživilski trgovini. Imajo okvarjeno klimo, ne dela, trgovki je vroče, potna je, vidi se ji silno nelagodje z masko na obrazu. Razumem jo. Ne razumem, zakaj mora v lokalu natakar nositi masko, gostje sedijo nemoteno za mizo brez nje..

Korono so spravili na ljudstvo, da nas spre med seboj, da ustvari silen strah (uspešno) in pretrese svetovno gospodarstvo. Tako bodo lahko svoje moči širile svetovne velesile. Še malo, pa bomo čipirani, na ušesih nosili ploščice s podatki in imeli povsem omejeno gibanje in življenje.

NutellomAnka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. avg 2020 6:58

Joj, kakšni razvajenci smo!

Upiramo se zaradi enih ubogih mask ob vstopu v zaprte javne prostore. Če že zaradi drugega ne, bi jo nataknila zaradi solidaranosti z ljudmi, ki v njih delajo in jih morajo nositi ves delovni čas. Meni je bilo že leta nazaj zelo všeč, ko sem gledala zimske posnetke iz Japonske, ko je bilo videti prenekaterega Japonca/Japonko nositi masko zunaj v javnosti. Mi smo pa vsi prehlajeni veselo kašljali med druge in širili (navadno) gripo. Za našo družino sem že takrat kupila zavitek mask, da jih bom nosila doma , če bom prehlajena kašljala in smrkala. V javnost z njimi nisem upala ,  bi me ljudje kaj čudno gledali. Upam, da bo tudi po koroni nošnja mask pri prehlajenih in kašljajočih ljudeh ostala praksa. Vsaj v čakalnicah zdravstvenih domov, polnih bolnih in kašljajočih.   A se bojim, da ne bo. Egoistom, kot smo, za druge ni mar.

Virusa te maske res ne zadržijo, preprečijo pa, da bi naša slina in drugi vlažni delci pršeli naokoli. Ni toliko namenjena zaščiti nas samih, kot preprečevanju širjenja morebitne okužbe. Seveda smo vsi prepričani, da smo zdravi. Pa smo res?   Predvidevam, da bo zaradi nošenja mask tudi običajne  gripe in podobnih obolenj manj.

Po internetu se pa širijo neverjetne novice. Tudi take, da virus pri temperaturi nad 30 °C ne obstane. Pa ima že naše telo čez 36 °C.

Rekla bi, da ni problem v maskah, važno je, da se upiramo. Branimo svojo pravico do svobodne odločitve?  Ali lastnega udobja?  Vse v redu, dokler s tem ne delamo škode drugim.

O teorijah zarote pa raje ne bi. V srednjem veku so bile za vse krive čarovnice.

 

 

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 4. avg 2020 07:01

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

4. avg 2020 9:46

johana je napisal/a:

https://www.delo.si/polet/moje-tretje-rojstvo-pre

 

Sijasaja, upam, da boš prebrala to zgodbo in se malo zamislila , glede na to, da praviš, da ne verjameš v corono. 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

poskusila sem brati, a dalje do "molitev" ni šlo ... saj ni čudno, da verjamete tudi takim zgodbicam ... lahko ti še jaz kaki roman napišem? o raku, operacijah, sepsah?

Ankin zapis pa sem prebrala z užitkom 

sijasaja

Sporočilo je spremenil(a) sijasaja dne 4. avg 2020 09:54

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

4. avg 2020 10:35

Cila je napisal/a:

Joj, kakšni razvajenci smo!

Upiramo se zaradi enih ubogih mask ob vstopu v zaprte javne prostore. Če že zaradi drugega ne, bi jo nataknila zaradi solidaranosti z ljudmi, ki v njih delajo in jih morajo nositi ves delovni čas. Meni je bilo že leta nazaj zelo všeč, ko sem gledala zimske posnetke iz Japonske, ko je bilo videti prenekaterega Japonca/Japonko nositi masko zunaj v javnosti. Mi smo pa vsi prehlajeni veselo kašljali med druge in širili (navadno) gripo. Za našo družino sem že takrat kupila zavitek mask, da jih bom nosila doma , če bom prehlajena kašljala in smrkala. V javnost z njimi nisem upala ,  bi me ljudje kaj čudno gledali. Upam, da bo tudi po koroni nošnja mask pri prehlajenih in kašljajočih ljudeh ostala praksa. Vsaj v čakalnicah zdravstvenih domov, polnih bolnih in kašljajočih.   A se bojim, da ne bo. Egoistom, kot smo, za druge ni mar.

Virusa te maske res ne zadržijo, preprečijo pa, da bi naša slina in drugi vlažni delci pršeli naokoli. Ni toliko namenjena zaščiti nas samih, kot preprečevanju širjenja morebitne okužbe. Seveda smo vsi prepričani, da smo zdravi. Pa smo res?   Predvidevam, da bo zaradi nošenja mask tudi običajne  gripe in podobnih obolenj manj.

Po internetu se pa širijo neverjetne novice. Tudi take, da virus pri temperaturi nad 30 °C ne obstane. Pa ima že naše telo čez 36 °C.

Rekla bi, da ni problem v maskah, važno je, da se upiramo. Branimo svojo pravico do svobodne odločitve?  Ali lastnega udobja?  Vse v redu, dokler s tem ne delamo škode drugim.

O teorijah zarote pa raje ne bi. V srednjem veku so bile za vse krive čarovnice.

 

 

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 4. avg 2020 07:01

 

 

 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. avg 2020 16:25

Cila, popolnoma se strinjam.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti