Corona objemanje

tema je zaklenjena

lsustar  

član od: 26.2.2003

sporočila: 62

2. avg 2020 13:05

Anka, se popilnoma strinjam s tabo. Marsikdo podkrepljen z adutom strokovnosti, preprosto ignorira vse druge negativne dejavnike korona krize.

Po letih sama sodim v skupino, ki je na meji rizične, vendar me psihoza okrog korone ni prizadela. Če se le da, živim normalno, kot da korone ni, seveda ob tem, da ne izpostavljam nevarnosti drugih.

Več al manj vsi pametujejo le o tem, kako je prav to in ono, tudi tukaj, pri tem pa opažam, da se nihče ne vpraša o posledicah na drugih segmentih življenja. Govorim o posledicah v gospodarstvu, posledično vsakdanjem življenju. Se sploh kdo vpraša, kako življenje čaka naše otroke, vnuke ... očitno nekateri v evforiji pravilnih odločitev, njim simpatičnih oblastnikov in stroke, na kaj takega niti ne pomislijo. Pa bi bilo prav da bi,  kajti tako, kot se od nas zahteva, da se obnašamo odgovorno, da svojim obnašanjem zdravstveno ne ogrožamo drugih, bi bilo prav, da se tudi na drugi področjih obnašamo odgovorno, da ne bodo tisti, pred katerimi je večji del življenja, podedivali posledice neodgovornih, včasih zgolj populističnih odločitev.

LILJANA ŠUŠTAR

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. avg 2020 14:16

Isustar: in kaj bi ti naredila, da takih posledic ne bi bilo?

Mislim,da velikih izbir ni.  Ali tako kot je, ali pustiti naravi prosto pot, da počisti med bolehno in starejšo populacijo. Nihče od nas pa z gotovostjo  ne ve, kam bi ga narava uvrstila. Ne glede na to, kam ga uvršča statistika. Morda bo 100-letni dedek preživel, 30 letni vnuk pa ne??

 

In  mimogrede: prav nič ne zagovarjam trenutne vlade. Kot tudi nisem nasprotovala prejšnjim. Verjamem, da se je vsaka trudila po svojih močeh, vsi smo pa ljudje in kot taki zmotljivi .. in nekateri tudi malček pohlepni, čisto neodvisno od barve in usmeritve.

 

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 2. avg 2020 14:19

lsustar  

član od: 26.2.2003

sporočila: 62

2. avg 2020 14:51

Kaj bi jaz naredila je resnično irelevantno in se ne mislim tukaj spuščat v debato o tem. Da narava ima prosto pot se zavedamo vsi. Če se še tako trudimo,  tega žal ne moremo spremeniti.

Zadnjič sem poslušala intervju z belgijsko premierko Sophie Wilmès. Na vprašanja o svojih odločitvah ob pandemiji in "domino efektu" držav v katerega je tudi Belgijo potegnilo je odgovorila kratko in jedrnato : " Zalotila me je nepripravljeno , danes vem, da nikoli nebi sprejemala takih odličitev, kot sem jih. " 

LILJANA ŠUŠTAR

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

2. avg 2020 15:14

Moja mami trenutno ne dovoljuje objemanja. Razumem, stara je blizu 80. Jaz sem se objela s hčerkami včeraj ( eno sem prvič videla letos).  Z drugimi sem na distanci.

Bom pa takole rekla. Vesela sem, da smo dobili dobre napotke glede preventive v javnosti pred morebitno izpostavljenostjo virusu. Nekako je to postal del vsakdanjega življenja, da imamo pri sebi masko, da si pogosto umivamo roke in razkužujemo. Meni to že standard vsako zimo, razen maske. Že takrat se izogibam nakupovalnim središčem in si vedno razkužujem roke.

S strahom sem po koncu šole odšli na nekaj dnevni dopust na Lošinj, ker so ravno takrat porasle okužbe. Z možem sva do zadnjega oklevala. Sama sebi sem rekla, da sem res neumna, da se gremo izpostavljat. Ko pa smo razpakirali v apartmaju in ugotovili, da ni turistov, da so hiše in plaže  prazne, je sledila največja sprostitev po zelo dolgemu času. V trgovino sva šla z maskami( takrat jih ni nihče nosil).Nekajkrat smo šli čez dan jest in smo bili sami. Na trajektu ni bilo gužve, ves čas smo imeli razkužila ob sebi. Sedaj v juliju smo šli še za teden dni. Veliko več ljudi, tokrat večinoma vsi z maskami, ampak še vedno ne pretirane gužve. Razen zvečer. 
Tako da, če se obnašaš tako kot doma in paziš na vse nasvete lahko sproščeno preživiš dopust, ki zelo blagodejen. 
Namreč panika, ki je zavladala marca in strogi ukrepi so nas res pahnili v stres. Vesela sem, da sem se vsaj za teden dni izognila vsakodnevnemu stresu medijev. Ker tako, kot se pri nas opozarja si res ne upaš nikamor. 
Jaz imam kirurške maske povsod. Žal mi je le, da nisem pogledala na Lošinju za ceno.... Ampak še vedno upam, da gremo za par dni letos. 
Žal pa mi je, da šele sedaj spoznavamo, da bi z istimi ukrepi, ki so sedaj lahko gospodarstvo drugače funkcioniralo in mnogi ohranili delovna mesta.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

marijajak  

član od: 13.12.2009

sporočila: 116

2. avg 2020 16:43

Marca sem se začela zelo slabo počutiti, kašljala sem in dobila vročino. Kmalu je postalo dihanje velik podvig. Pristala sem na infekcijski kliniki, kjer se nisem bila več sposobna spomniti kje živim. Zvoki dušečih se sotrpinov iz sosednjih sob ponoči pa mi bodo za vedno ostali v mučnem spominu.

Covid-19 ni šala in težko je razumeti, da so preprosti ukrepi kot je nošnja maske tam, kjer so ljudje in nerokovanje/objemanje tako nesprejemljivi. 

Sama se ne rokujem, povsod, kjer bi mi lahko kdo prišel bližje kot 2 m razdalje nosim masko (tudi na prostem) in se množicam izogibam. Za dopust sem izbrala odročno nastanitev in si v miru napolnila baterije. Okrevanje po pljučnici traja namreč pol leta.

Poskušajmo najti toliko empatije do soljudi, da se obnašamo odgovorno.

marijajak

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. avg 2020 19:00

Seveda se v okoliščinah, ko je verjetnost okužbe povečana, ravnamo drugače kot v običajnih okoliščinah. 

Ampak, kaj pa plaže na naši obali? Gledam, da skoraj drug po drugem hodijo, mask pa nikjer?  A morski zrak virus uničuje ali kaj? 

mamamia

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

2. avg 2020 19:48

Jaz letos iz razloga izgube službe in pa Covid-19 epidemije letos nisem odšla na dopust. Bo počakalo na drugo leto ... ali ko pač bo. Ravno zaradi gneč, morebitnih nevšečnosti ob prehodu mej, ipd.

Me pa preseneča navedeno ja. Na naši obali je baje največja gneča do sedaj. Sem prepričana, da so tudi gostišča napolnjena bolj, kot bi naj bilo. Pa maske v vsej tej gneči niso potrebne.

Se vprašam, kdo je tu nor oz. kdo se dela norca iz nas ... pred meseci se je govorilo "ostani doma", število dnevno odkritih okužb je bilo malo višje, kot sedaj, ko velja "ostani varen", drži razdaljo, upoštevaj varnostne napotke.

No, ob morski obali je očitno drugače ...

NutellomAnka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

2. avg 2020 20:08

Mož pravi, da zunaj na zraku ni verjetnosti okužbe. Da potrebuješ tesnejši stik. Očitno je res.Maja se nismo smeli sprehajati po obali, sedaj je na naši slovenski obali prepolno. Nimam komentarja. Po tej logiki bi moralo bit vsak dan xxl okužb samo v turističnih središčih.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 2. avg 2020 21:05

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

2. avg 2020 20:25

Trixi

NutellomAnka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

2. avg 2020 23:17

marijajak je napisal/a:

Marca sem se začela zelo slabo počutiti, kašljala sem in dobila vročino. Kmalu je postalo dihanje velik podvig. Pristala sem na infekcijski kliniki, kjer se nisem bila več sposobna spomniti kje živim. Zvoki dušečih se sotrpinov iz sosednjih sob ponoči pa mi bodo za vedno ostali v mučnem spominu.

Covid-19 ni šala in težko je razumeti, da so preprosti ukrepi kot je nošnja maske tam, kjer so ljudje in nerokovanje/objemanje tako nesprejemljivi. 

Sama se ne rokujem, povsod, kjer bi mi lahko kdo prišel bližje kot 2 m razdalje nosim masko (tudi na prostem) in se množicam izogibam. Za dopust sem izbrala odročno nastanitev in si v miru napolnila baterije. Okrevanje po pljučnici traja namreč pol leta.

Poskušajmo najti toliko empatije do soljudi, da se obnašamo odgovorno.

marijajak
 

 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti