Corona objemanje

tema je zaklenjena

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

22. sep 2020 8:09

Nikogar ne nadlegujem niti nisem naduta...

Obnasam se pa kot vsi v moji blizini... kot sem napisala sem vsakodnevno v stiku poslovno in zasebno z ogromno ljudmi pa vsi razmisljajo nekak podobno kot jaz... 

testeninca

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

22. sep 2020 9:44

Masko nosim veš čas v službi, v kopalnici tudi PVC predpasnik in škornje, pri deljenju obroka običajen predpasnik in kapo za lase. Ni prijetno pod masko ves delovni čas, še manj prijetno je v kopalnici, ko si zaradi pare ves prepoten sedaj, ko se bo morala kopalnica ogrevati pa bo še težje. Zdržim z masko, saj se nikoli ne ve glede okužbe. Morda pa sem se kje okužila in sem jaz ok a lahko okužim katero od mojih babic. Vsi v naši ustanovi pa opazujemo obiske, kaj počnejo. Velja strožji režim a se ga marsikdo ne drži. Do vratarja pride tisti, ki je naročen, izmerijo mu vročino, podpiše izjavo, zunaj v parku pa se srečujejo cele družine, stanovalce se naskrivaj odpelje izven domskega območja. Vemo, da so težki časi, da je težko upoštevati vsa pravila, a kaj bo če virus vdre v dom takrat bo še težje za vse.Ne vem, a je res toliko problem imeti masko tistih nekaj minut v trgovini, a je res potrebno misliti samo nase, a tisti, ki se vsemu upirate res nikoli ne pomislite na ranljive skupine v naši sredini, vam res ni mar za sočloveka. Bodimo vendar malce človeški in pomislimo še na ostale. Ni prijetno z masko a tisti čas v trgovini, na busu se pa ja zdržati. V naši ustanovi samo upamo, da te mesece prebrodimo brez okužbe. Smo jo spomladi imeli in bilo je zelo težko. Seveda smo za nekatere vsega krivi zaposleni, a kaj sami počnejo tega ne vidijo. 

 

chappy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. sep 2020 10:45

testeninca je napisal/a:

Nikogar ne nadlegujem niti nisem naduta...

Obnasam se pa kot vsi v moji blizini... kot sem napisala sem vsakodnevno v stiku poslovno in zasebno z ogromno ljudmi pa vsi razmisljajo nekak podobno kot jaz... 

testeninca

Potem ste vsi naduti, neempatični in še kaj.

Preberi, kaj je napisala chappy in se zamisli, če se zmoreš.

Tudi jaz upam, da te v RL ne srečam, ne tebe, ne podobnih. Tudi jaz sem ves delovni čas z masko, pa ves čas govorim, ni lahko, pa zmorem, ker vem, zakaj to počnem.

rimljanka

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

22. sep 2020 11:49

Brez besed! Pa sama nosim  masko, kjer je potrebno! Pa redko v trgovino, pa ne u gužvo.

Anemiilat

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. sep 2020 14:11

Saj to je!  Prvi bi morali biti za zgled, ni čudno potem, da se del ljudstva upira. . Videti je, da so razdalaje res upoštevali, ampak od lakote gotovo ne bi popadali v nezavest, če bi se zakuski odpovedali.

Cila

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

22. sep 2020 17:22

Prav, potem smo pa vsi naduti.

Hodim k frizerki ki ne nosi maske, v sluzbi smo vsi enakega mnenja, poslovni partnerji enako.... na sestanke pridejo skoraj vsi brez mask, sicer nekateri vprasajo ce jo potrebujejo pa ko recem ne je vedno enak komentar... pa saj skorajda nikjer ne potrebujemo... itak je vse en velik ...

V razredu od 24 otrok 3 nosijo masko...

Tako da ok. Saj ministrica je imuna, pa lastniki nepremicnin pa do pol 11 ni korone v lokalih...

V ozadju pa se dogaja marsikaj, ampak ce tega neces videti...

testeninca

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. sep 2020 17:33

testeninca je napisal/a:

Prav, potem smo pa vsi naduti.

testeninca

Bi kar prikimala.

Na novo sem zvedela za dve osebni znanki, da ju je ujela korona. Eno je matrala ves mesec, druga jo pravkar preboleva in jo skrbi, ali bo šlo na bolje ali slabše.  Nista iz rizičnih skupin.

Cila

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

22. sep 2020 19:40

Sem bila danes na programu Dora.Izmerijo ti vročono greš drugje noter ampak ali je vročina res vse.Ne počutim se slabo grem res samo v trgovino samo imam pa sia ki hodi v službo in pravi da so tam vsi na kupu.Nisem kakšen športni živimo na podeželju s kmetijo torej se gibam,ampak nikoli ne veš.Saj sem rada doma,ampak verjamem da to že nekatere ubija,tudi že mene

dvorana

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

22. sep 2020 20:01

Dvorana, oprosti, ampak ne razumem, kaj si pravzaprav hotela povedati. 

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti