Corona objemanje

tema je zaklenjena

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

1. avg 2020 19:02

mamamia je napisal/a:

 Jaz sem totalno neodgovorna in imam eno te isto masko v torbici že nekaj mesecev, eno imam vedno v avtu, če slučajno nimam torbice, tudi sem že s tisto hodila naokoli, ki jo ima mož v avtu.

K vragu, neodgovrna sem do sebe, ampak res ne nameravam za vsak odhod v trgovino ali na pošto menjavat maske. 

Saj res, koliko krat lahko imamo eno masko na goflji? Pa tudi,je to podvrženo kakšno kontroli? Glede na to, koliko so jih nakupili, bodo vejrento uvedli vsakodnevno menjavo, pa če jo uporabiš ali ne.

mamamia

Moj pogled: Kot sem prebrala, virus po 3 dne večinoma (razen v izjemnih pogojih) propade oz. toliko oslabi, da naj ne bi bil več nevaren.  Imam 3 maske, dve od teh kirurški, ena je pralna. Kirurške po uporabi obesim nekje na zraku (lahko je tudi v avtu) za 3 dni, pralno operem in posušim in to je to. Če je sila, se jih da sterilizirati v pečici. Navodilo je tule na KulSlo objavil Jernej.  Ne mislim metati denarja stran in onesnaževati okolja s stalno novimi maskami. Če pa bi se gibala v okolju obolelih, potem bi si nabavila nekaj več pralnih mask in jih dosledno prala po predpisanih urah uporabe.   Skratka: dokler samo hodimo v trgovine in nosimo maske predvsem za preprečitev razširajanja naših lastnih izdihov, smo lahko malo "šlampasti".  Ko pa ti zboli nekdo od domačih, s katerim si v dnevnih stikih, je stvar povsem drugačna. Takrat se je bolje dosledno držati predpisov.

Cila

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

1. avg 2020 19:55

Cila je napisal/a:
mamamia je napisal/a:

 Jaz sem totalno neodgovorna in imam eno te isto masko v torbici že nekaj mesecev, eno imam vedno v avtu, če slučajno nimam torbice, tudi sem že s tisto hodila naokoli, ki jo ima mož v avtu.

K vragu, neodgovrna sem do sebe, ampak res ne nameravam za vsak odhod v trgovino ali na pošto menjavat maske. 

Saj res, koliko krat lahko imamo eno masko na goflji? Pa tudi,je to podvrženo kakšno kontroli? Glede na to, koliko so jih nakupili, bodo vejrento uvedli vsakodnevno menjavo, pa če jo uporabiš ali ne.

mamamia

Moj pogled: Kot sem prebrala, virus po 3 dne večinoma (razen v izjemnih pogojih) propade oz. toliko oslabi, da naj ne bi bil več nevaren.  Imam 3 maske, dve od teh kirurški, ena je pralna. Kirurške po uporabi obesim nekje na zraku (lahko je tudi v avtu) za 3 dni, pralno operem in posušim in to je to. Če je sila, se jih da sterilizirati v pečici. Navodilo je tule na KulSlo objavil Jernej.  Ne mislim metati denarja stran in onesnaževati okolja s stalno novimi maskami. Če pa bi se gibala v okolju obolelih, potem bi si nabavila nekaj več pralnih mask in jih dosledno prala po predpisanih urah uporabe.   Skratka: dokler samo hodimo v trgovine in nosimo maske predvsem za preprečitev razširajanja naših lastnih izdihov, smo lahko malo "šlampasti".  Ko pa ti zboli nekdo od domačih, s katerim si v dnevnih stikih, je stvar povsem drugačna. Takrat se je bolje dosledno držati predpisov.

Cila

Jaz se z vsem navedenim strinjam, Cila, ker sama ravnam in razmišljam podobno. 

K

rrr

Sporočilo je spremenil(a) ribaracarak dne 1. avg 2020 19:59

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

1. avg 2020 21:18

Mamamia,  

lsustar  

član od: 26.2.2003

sporočila: 62

1. avg 2020 21:27

Mamamia,   

LILJANA ŠUŠTAR

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

2. avg 2020 7:25

Ko se je pričel transport mask, sem si rekla ... no, nekateri bodo tu močno zaslužili in to dobesedno z uvozom smeti, saj so makse za enkratno uporabo.

Pa ne pozabite, bilo je tudi obdobje nujnega nošenja rokavic med nakupom v trgovini. Spet ogromno plastike. Tu so še plastenke z razkužili.

Nič ne rečem, ok, previdnost. Nastradala pa bo narava. Kot vedno.

Nenavadno mi je pa bilo, od kod ima ravno Kitajska toliko mask na zalogi, če je pa virus tam izbruhnil in so bili prvi, ki so zapirali tovarne ... nekdo je nekaj vedel. Oz. načrtoval.

Jaz sem maske sešila, iz navadnega blaga. Na internetu so se hitro pojavili posnetki, kako jih sešiti. Uporabljam pa eno in isto že ves čas. Vmes jo tudi operem seveda, saj jo vendarle stalno dajem na obraz (tu nimam v mislih virusa, ampak prah, ki se nabira na njej) in še bela je. No, moj tast ima tudi tisto modro kirurško masko. Ja, tudi to peremo.

Skrb je pa, koliko je bolnikov, ki zaradi drugih bolezni niso v tem času sploh bili obravnavani ali pa niso bili, kot bi bilo potrebno. A skrb je na strani naroda, ne medicine.

Pa če se vrnem na vprašanje avtorice te teme ... ja, objemamo se.

Vodilna sila sveta je narod prestrašila. In ko je ljudstvo v strahu, je vodljivo. To je tudi njihov namen.

V nekaterih podjetjih so dobili pisna in ustna opozorila, da bodo prejeli odpoved delovnega razmerja, če bodo šli v države, od koder je po povratku nujna karantena (Bih, Srbija).

Tisti, ki smo še opravljali delo, so nas nekateri spraševali .... zakaj niste doma?!?!? Saj se vendarle ponavlja, da bodimo doma. No, zdaj smo. Na zavodu za zaposlovanje. Ne gre vse posplošiti. Enostavno ne gre. Da pa je vse skupaj tako zamajalo noge gospodarstvu, se mi pa ne zdi prav.

Objemam se. Mar ni neprijetno, da po dveh mesecih vidiš starše (ki živijo na drugem koncu države, pa ne moreš do njih, ker so v drugi občini, ogroženi, ker so starejši, pa morajo sami v trgovino) pa ju ne moram objeti? Ker je nekdo nekje rekel, da se nebi smeli objemati ...

Veliko je bilo absurdnih situacij tu. Ki enostavno ne morajo biti v istem košu z drugimi ...

Dobro jutro vsem

NutellomAnka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. avg 2020 7:31

Vedno, tudi v času omejitve gibanja, si lahko šel k staršem, če so sodili v ogroženo skupino. In poskrbel zanje. Tudi, če živijo 10 občin od tebe.

rimljanka

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

2. avg 2020 12:37

No ja, z maskami sem pa jaz tudi tako kot mamamia, eno vlačim v avtu v plast vrečki, dve imam pa v stanovanju rezervo. Pri meni ne bodo obogateli s prodajo mask. Imam pa razkužilo v kopalnici. S ttmi maskami se stokrat okužim, če naletim na virus. Se mi zdi, da se ga ne da izognit z maskami, umivanjem, razkuževanjem.....

Ne bi pa rada zbolela! Me je kar malo strah. So mi pa moji bližnji morda zamerili, ker sem kar povedala nič objemanja, poljubljanja, tudi za rojstni dan ne. Bomo še že nadoknadili. Sicer pa tega objemanja pa poljubljanja nimam pretirano rada.

 

Anemiilat

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. avg 2020 12:52

sijasaja je napisal/a:

naše maske prepuščajo viruse, zato je najbolje, da si damo plastične vrečke na glavo in pri vratu dobro zavežemo ... vlada bo srečna

 

https://www.facebook.com/1048300083/videos/10220126551

sijasaja

sijasaja: daj napiši, kako bi ti ukrepala, če bi bila za ta del odgovorna v vladi?  Res me zelo zanima.  Da te bodo ljudje kritizirali, kakorkoli že (ali pa nič ne) ukrepaš, je itak dejstvo. Je treba lastno nezadovoljstvo nekam usmeriti, upravičeno ali ne.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti