Corona objemanje

tema je zaklenjena

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

12. avg 2020 3:09

Sem v toplicah in občudujem prijazna prizadevanja osebja za čistočo, razkuževanje, maske. En sam okužen gost jim lahko zapre zdravilišče in spravi ob delo veliko ljudi. 

Sjasja

Katrin11

Sporočilo je spremenil(a) katrin11 dne 12. avg 2020 03:39

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. avg 2020 10:37

testeninca je napisal/a:

A je bili ze kdaj zdravo vdihavati predihan zrak, ali je boljsi svezi zrak?

testeninca

Sporočilo je spremenil(a) testeninca dne 11. avg 2020 15:14

Maske je treba nositi v zaprtih prostorih, kjer se giblje več ljudi naenkrat. V takih prostorih je "svežega zraka" bolj malo.  In če sem že tam, veliko raje vdihavam nazaj svoj izdihan zrak, kot tujega. Tistih par minut itak ni hudega. Ko pozimi hodim na dolge sprehode, si  pri minus temperaturah okrog ust namotam par plasti šala,  tudi varilsko masko sem si že nadela, ko je bilo - 7 °C, lezla v hrib, kjer je bilo treba kar globoko dihati, pa me ni nič motilo. Za tistih par minut v štacuni ne bo nobenega konec.  Izvzemši tiste, o katerih je pisal Jernej.

Cila

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. avg 2020 10:41

testeninca je napisal/a:

Pa se to nas sosed je prejsnji mesec umrl zaradi kapi. V mrliskem slistu pa pise da zaradi korone. Pa nikoli ni bil niti testiran, niti nihce iz druzine, samo vprasali so jih ce lahko to napisejo... toliko o realnih stevilkah...

testeninca

Si mrliški list videla na lastne oči?  In diagnozo tudi?  Kajti, kar se zdi neverjetno, navadno ne štima ravno z realnostjo.

PS: lahko navedeš ime zdravnika, ki je mrliški list podpisal?  Ker, če je to res, je stvar za časopise in TV . A sama dvomim v to.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 12. avg 2020 10:45

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

12. avg 2020 11:59

https://www.24ur.com/novice/korona/vnovicen-porast

No, to pa mislim, da res ni več hec. Niti slučajno si ne želim, da bi zaradi nekega mladega, okuženega, zbolela sama, ali mož, ki je preživel infarkt in verjetno nihče od nas, ki nismo več rosno mladi, kajne.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

12. avg 2020 13:58

Oh in sploh... moje otroke, vnuke, kakšno nečakinjo, sestro, svakeca objemam kolikor mi dovolijo, seveda, če se pustijo, to je pa že "drugih par klobas". Prebiram vas in mi se po glavi vrti pesem od starine "Ribje čorbe" - Oh, kako je lepo biti glup. https://www.youtube.com/watch?v=s-UIOVAp75U

Mogoče mi v teh časih kaj zalegne.

Pošiljam vam en morski pozdravček! 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. avg 2020 15:16

Cila je napisal/a:
testeninca je napisal/a:

Pa se to nas sosed je prejsnji mesec umrl zaradi kapi. V mrliskem slistu pa pise da zaradi korone. Pa nikoli ni bil niti testiran, niti nihce iz druzine, samo vprasali so jih ce lahko to napisejo... toliko o realnih stevilkah...

testeninca

Si mrliški list videla na lastne oči?  In diagnozo tudi?  Kajti, kar se zdi neverjetno, navadno ne štima ravno z realnostjo.

PS: lahko navedeš ime zdravnika, ki je mrliški list podpisal?  Ker, če je to res, je stvar za časopise in TV . A sama dvomim v to.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 12. avg 2020 10:45

Se pridružujem Riblji čorbi. Tole gori bi bilo za sodni pregon, ne samo za v časopis.  Ampak verjamemo kar hočemo, koncept zdrave pameti in argumentirane razprave sta bila med prvimi žrtvami korone. Žal ne samo pri nas. Sicer se pa narava požvižga na to, kar nekdo verjame oziroma je prebral na fejsbuku. 

 

Sonja

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

13. avg 2020 9:13

Vse vec se govori tudi o maskah na prostem... nekateri so jih ze uvedli... kar je povsem skregano z zdravo pametjo.

Ce je potrebno tako paziti, zakaj so bili politikina Kolpi brez mask, zakaj za vsakim govornikom ne razkuzijo pulta, zakaj se inspektor in policaji vozijo skupaj na kontre brez mask...

Kaj se je sedaj zgodilo v celjski bolnisnici, kaj ce bi otrok umrl... najbrz se ena zrtev korone vec...

Zato, ker je umrlo nekaj starih ljudi Z korono ne zaradi nje mora cel svet stat. Zenska stara 105 let se je pozdravila... torej nebodo kar vsi stari umrli.

Nisem brezbrizna imam starse, tasta tasco, ampak nihce ne gleda na te svari tako ampak z zdravo pametjo... in vsem je jasno da je to svetovni nateg...

testeninca

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

13. avg 2020 10:27

Komu pa še dela zdrava pamet? Vsi prestrašeni čičajo za računalniki in napadajo drugačemisleče. Ne zavedajo se še, da so taglavni uničili gospodarstvo, zdravstvo, sedaj pa bodo uničili še šolstvo! Ljudje ne spregledajo, kaj se dogaja, čeprav so vsi dokazi tukaj, na noriTV jih ni.

Nekateri še vedno verjamete, da je to teorija zarote, no še malo, pa nas bodo spet pozaprli, za naše dobro, nam s tem reševali življenja, in vi nekateri boste še vedno verjeli v dobro delo vlade, ko nas bo policija in vojska imela pod kontrolo.

Ne, to ni teorija zarote, to je ZAROTA.

sijasaja

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

13. avg 2020 11:12

sijasaja je napisal/a:

Komu pa še dela zdrava pamet?

sijasaja

Če tebi ne dela, potem tega ne posplošuj na vse na kulinariki !!!

rdkapica

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

13. avg 2020 11:22

rdkapica je napisal/a:
sijasaja je napisal/a:

Komu pa še dela zdrava pamet?

sijasaja

Če tebi ne dela, potem tega ne posplošuj na vse na kulinariki !!!

rdkapica

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti