Corona objemanje

tema je zaklenjena

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. jul 2020 17:10

Ne, le zdravo pamet (eni) uporabljamo.

rimljanka

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

30. jul 2020 17:21

Sijasaja! Saj ni objemanje prepovedano. Kakor kdo želi. 

 

Anemiilat

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

30. jul 2020 22:32

rimljanka je napisal/a:

Ne, le zdravo pamet (eni) uporabljamo.

rimljanka

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

31. jul 2020 6:46

rimljanka je napisal/a:

Ne, le zdravo pamet (eni) uporabljamo.

rimljanka

Cila

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

31. jul 2020 7:33

Jaz pa pravim, da letos spet potrebujem objeme.

Korona mi je odnesla službo. V začetku marca sem zbolela za virozo (kot vsako leto v tem času) in bila bolna cel mesec, s prstom so kazali name, da imam korono in jo širim okoli (besede ljudi znajo bit težke in naložijo še dodatno breme), pa sem sama, ker še ni bilo razglašene epidemije v Sloveniji, prosila doktorico za bris za korono. Seveda je bil negativen. Da, obstajajo tudi viroze, gripe, obstajajo bolezni, ki so ravno tako težke in smrtonosne, pa se ne govori o njih.

 

Sem vestna, razkužujem si roke, sama sem sešila maske, ampak...domače in prijatelje bom vedno objela. Ker to tako zelo potrebujem. Z drugimi se pa tako ali tako ne objemam in se trudim držati predpisane razdalje.

Ne hodim, kjer je gneča (plaže, zabave, ... letos sem doma), tudi v trgovini tu, kjer živim, ni gneč. Med nakupom sva v eni od trgovin s starejšim gospodom debatirala o nekem artiklu in držala varnostno razdaljo.

Ampak objem. Dva meseca se res nismo objemali s prijatelji. A ko smo se spet, je objem trajal nekaj sekund in oči postale solzne, od vsega naloženega bremena na osebnem področju.

No, pa sem izlila svoje ... kot da bi na papir ...

NutellomAnka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

31. jul 2020 8:20

Anka: lepo si opisala, kaj vse spada pod opis "po zdravi pameti".

Vsem, ki jih je korona tako ali drugače prizadela, želim, da se čimprej znova vrnejo na čvrsta tla. Je pa tako, da naša in kasnejše generacije masovno niso doživele še nobene hujše preizkušnje, kot sta bili zadnji vojni recimo.  Tokrat smo mi na vrsti. Od nas bo odvisno, kako se bo izšlo. Še vedno je stroka tista, ki ji najbolj verjamem.   Dopuščam sicer, da se kdajpakdaj tudi moti, a drugim "poznavalcem" verjamem še veliko, veliko manj.

Najbolj resno jemljem tiste , ki v tej situaciji "stojijo na okopih" . Nekaj  manj znanstvenike, ki marsikdaj zaradi dreves ne vidijo gozda.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 31. jul 2020 08:24

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 31. jul 2020 08:25

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 616

1. avg 2020 9:59

rimljanka je napisal/a:

Ne, le zdravo pamet (eni) uporabljamo.

rimljanka

če ne verjamem v maske, imam bolno pamet?

menim, da je to le test potrpežljivosti naroda ... kaj bo naslednje? zdaj nagobčnik, jutri si bodo zmislili še prevezo za oči in čepke v ušesa, da ja ne vidimo, kako kradejo

sijasaja

lsustar  

član od: 26.2.2003

sporočila: 62

1. avg 2020 12:41

  sijasaja

LILJANA ŠUŠTAR

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

1. avg 2020 12:55

   No, glede na to, kar pišeš, Sijasaja, bi se rada šla "rusko roleto",  očitno. Nihče ti ne brani , da se objemaš, , kaj šele, da bi bilo z zakonom prepovedano , le svetujejo nam,   da je za naše zdravje in za zdravje naših bliznjih, bolje, da se ne objemamo,   hvala Bogu, te v trgovino in zaprte prostore ne bodo spustili brez maske. Po tvoje je za virus očitno kriva slovenska vlada, ne vem, ali se res norčuješ iz virusa, za katerim lahko zboli vsak od nas, čisto vsak.  Mogoče si misliš, da ne bo nič  hudega, če boš zbolela, oz. namenoma okuzila nekoga  iz svoje blizine, ker ne verjameš, kako nevaren je ta virus. Za posledicami tega virusa v bolnišnicah ne umirajo samo stari ljudje, veš, ampak tudi otroci, mladi ljudje, celo športniki.  Za ukrepe kriviš našo slovensko  vlado, ampak vlada se posvetuje s strokovnjaki iz NIJZ, le ti pa se ravnajo po navodilih Svetovne zdravstvene organizacije.  Vem, da se boš na moj zapis odzvala v svojem slogu, ampak nič hudega, sama se bom ravnala tako, kot vem, da se moram, v trenutni situaciji, ker si niti slučajno ne zelim, da bi zbolela, da bi zbolel moj moz, ki je prezivel infarkt, da bi kdorkoli iz mojega sorodstva zbolel in Bog ne daj umrl, niti nočem biti kriva , da bi zaradi mene zbolel kdorkoli v moji blizini. 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 616

1. avg 2020 13:32

Johana, ruska ruleta je že to, da živiš ... pardon, se skrivaš

sijasaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti