Beli poper

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

tema odprta - 9. jun 2020 11:59 | ogledi: 1.356 | odgovori: 9

Pri hiši se je vedno kupoval le črni poper. Nekje sem prebral da beli poper da poleg še okus pa sem ga kupil.

Uporabil sem ga v rižoti ampak me njegov vonj močno spominja na hlev poln iztrebkov.

V katerih primerih ga uporabljate ostali?

vegetar

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

9. jun 2020 16:03

Jaz ga uporabljam skoraj na enak način kot črni poper. Rahlo manj pekoč je, nekoliko manj aromatičen in je zaradi svetlejše barve manj viden v jedeh (recimo v kakšnih svetlejših omakah). Ima pa specifičen vonj, vendar po mojih izkušnjah ta vonj izgine med kuho.

Miroslav Vulović

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

9. jun 2020 17:02

Beli poper zlahka dodaš kisu za vlaganje poleg ostalih začimb. Prav tako za kuhanje hobotnice, sipe, školjk. Nisem bila pozorna na vonj, ker običajno za začinjanje uporabljam mešanico poprov.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

9. jun 2020 17:19

Tudi meni se zdi, da ima drugačen vonj. Kupila sem ga enkrat, parkarat uporabila, potem zaznala v jedeh nek tuj vonj,  pa nazaj presedlala na klasiko črnega popra. 

Med začimbami pa sem opazila še eno razliko - česen zrnati ima M.....o čisto drugačen vonj kot K....... - meni je bolj všečen drugi. Ne znam ravno povedati zakaj - tako pač je. Me pa pri česnu kupljenem v "naravni obliki" sploh v tem času moti njegov zatohel vonj, ki ga zavoham tudi v jedeh, zato raje uporabljam zrnatega.

 

tedyka

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

9. jun 2020 17:20

Če pravite da ga date med kuho potem je bil razlog za slabe vonjave verjetno v tem da sem ga posipal šele na krožnik.

Za črni poper sem nekoč prebral da se ga ne sme kuhati več kot četrt ure ker postane žagovinast okus. Dam ga vedno ko izklopim plin ali pa šele na krožnik.

 

Mimogrede imam še vprašanje ali se popri lahko mešajo z začimbami kot so ostra paprika, čili in kajenski poper. Po mojem okusu ne gre skupaj, ai pa se s čim drugim ne ujema.

vegetar

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

9. jun 2020 17:24

tedyka, v besedilu ti ni napisalo celih besed.

>> česen zrnati ima M.....o čisto drugačen vonj kot K.......  <<

vegetar

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

11. jun 2020 20:29

Vegetar, ker ne delamo reklame, tudi nisem zapisala celih besed - sta pa na našem tržišču v marketih dve vodilni blagovni znamki pri začimbah, pa ti puščam prosto pot za rezmislek

 

tedyka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. jun 2020 8:02

Jezus, no, saj ni treba biti bolj papeški od papeža. Maestro in Kotany. 

mamamia

vrtnica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 332

13. jun 2020 7:26

Tudi meni ni všeč vonj belega popra, tako kot recimo tudi koriandra ne. Stvar okusa in navade. Pa veliko užitkov v kuhanju

vrtnica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. jun 2020 13:54

Točno tako - marsikatera zel sama zase nima kaj posebnega vonja in arome, ampak razvije svoje razkošje šele v kombinaciji z drugimi (timijan in majaron ali koriandrov list in ingver). Raziskujmo in uživajmo torej. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti