Feta in malancani v olivnem olju

MABI  

član od: 16.4.2004

sporočila: 43

tema odprta - 9. jul 2004 14:20 | ogledi: 5.921 | odgovori: 5

Ali ima mogoče kdo recept za feta sir ali pa jajčevce v olivnem olju? Kje se hrani in kolikšen je rok trajanja? Najlepša hvala vnaprej!

Temo je spremenil(a) MABI dne 09. jul 2004 14:20:33

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

9. jul 2004 14:58

Jaz narežem feto na centimeterske kocke in jih povaljam v začimbah (mleta rdeča paprika, bel in črn poper, bazilika, česen, timijan, origano). Zlagam jih v kozarček in sproti zalivam z dobrim olivnim oljem. Koliko zdržijo, resnično ne vem, zaloga poide takoj. To navadno pripravim za piknik par dni prej, na pikniku pa vse pojemo na opečenem kruhu. TanjaG.

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

10. jul 2004 17:50

Delam enako, le da dajem samo suhe mediteranske začimbe brez paprike, tako ni rdeče barve. Ko naredim, kozarček založim nekje v kotu hladilnika, le tako lahko kakšen teden neopažen odstoji. Po kašnem tednu (tudi dveh) ga odpremo in počasi porabimo. Kaj vem, v tednu, dveh, tudi treh. Ko je en praktično prazen kozarček po pomoti obležal nekje čisto v kotu, se je na stenah na ostankih začimb nabrala plesen, tako da roka trajanja sicer ne moreš meriti v mesecih, je pa kar obstojno. Večja nevarnost so jedci, saj je tako zelo dobro... Tisto pa tako veš, da oljčno olje v hladilniku postane gosto in motno, moraš ga kakšne četrt ure pustiti na sobni temperaturi, da se zopet zbistri. Če se mi prav mudi, cel kozarček na hitro vtaknem kar v mikrovalovno. Pozdrav, Fani

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

10. jul 2004 18:43

Lahko mogoče sir daš tudi v kakšno drugo olje ali MORA biti olivno? Lahko dodaš med sir tudi melancane? LP, Stanka

vega  

član od: 9.9.2004

sporočila: 3

9. sep 2004 12:57

Sir lahko daš tudi v bučno olje, stvar okusa. vega

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

9. sep 2004 16:22

Druge vlagajo sir, jaz vlagam malancane, ti pa poskusi skupaj. Malancane narežem na 1/2 cm debele fete in jih osolim. Ko spustijo vodo jih malo premažem z olivnim oljem in popečem na žar pečki. Potem jih v plasteh zlagam v kozarce: malancan, peteršilj in česen... Na vrhu prelijem z olivnim oljem. Z nožem podrezam ob straneh, da ne ostane spodaj zrak, pustim čez noč in po potrebi dolijem olje ter zaprem. Traja kar nekaj mesecev oz. skoraj celo zimo. Za daljšo trajnost bi jih bilo potrebno še pasterizirati, a mi mož ne dovoli, ker so potem baje premehki. Drugi recept pa imam za vlaganje okisanih malancan, ki pa pri nas ne gredo tako v promet. Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti