Posušen mango v prahu

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

tema odprta - 29. maj 2020 10:56 | ogledi: 1.192 | odgovori: 6

Imam posušen mango v prahu in ne vem, kako ga uporabiti in porabiti. Sem gledala po spletu in našla kar nekaj receptov, a vsi so relativno zakomplicirani in z mnogo sestavin, katerih pa nimam ali jih ni tako preprosto dobiti. Kaj zamenjati – nadomestiti s čim, pa tudi ne obvladam.

Prosim za kakšne ideje, kako naj porabim ta mango v prahu. Mango v prahu se sliši zelo privlačno, ko ga je treba uporabiti, se pa konča.

rdkapica

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

29. maj 2020 11:24

Naredi si smuti in ga vmešaj, vmešaj ga v stepeno sladko smetano ali kuhan puding, popraši z njim sladoled, ga dodaj glazuri za piščanca (če ga boš pekla) ...

s0ncek*

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

29. maj 2020 13:15

Hvala, zelo zanimive ideje. Ravno po nečem takem sem povpraševala. 

 

rdkapica

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

31. maj 2020 8:59

Nareži jabolko ali dve na drobne koščke, zalij z vrelo vodo, dodaj žico manga v prahu in pusti stati kakšno uro ali dve - precedi, po potrebi sladkaj in dodaj limonin sok in po moje bi bil to en dober napitek (nisem probala še z mangom, ker nisem vedela da to sploh obstaja. Jaz tako jabolkom dodam liofilizirane brusnice in nastane odličen napitek za prihajajoče tople dni, pa še kakšno uvelo jabolko se lepo porabi. Drugače je pa to z jabolki tudi odličen napitek tudi z dodatkom medu in malo cimeta.

Napiši kaj si naredila, ker je včasih tudi ideje treba imeti, da se kaj porabi.

 

 

tedyka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

31. maj 2020 9:41

Prah lahko dodaš tudi v krhko testo, npr. za piškote.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

1. jun 2020 13:08

Mogoče je pa prišlo do pomote. Imam Amchur Powder.

Malo sem ga namočila v mleku, mešala in čakala … vmes sem ga še segrevala in poizkušala. Rezultat: nobenega okusa po mangu in tudi  kisla komponenta ni izrazita, tako da vse predlagane ideje odpadejo. Ne vem, ali obstaja kakšen poseben način priprave oziroma kakšna kombinacija, v kateri razvije več okusa?

rdkapica

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

1. jun 2020 15:38

Očitno je amchur del indijske kuhinje, in se ga uporablja, kadar želiš jedem dodati kiselkast/trpek okus, ne pa tudi tekočine. Nekaj primerov tukaj .

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti