Liker iz akacije

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

tema odprta - 24. maj 2020 16:57 | ogledi: 1.629 | odgovori: 3

Pred leti so nas nekje (ne vem več kje) postregli z likerjem iz akacije, danes vidim, da že lepo cveti, pa bi tudi sama probala narediti liker. Ima mogoče kdo izušnje s tem. 

tadeja 13

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. maj 2020 18:07

Podobno kot bezeg. Na 10 do 15 cvetov cvetov daš 1 liter vode in 75 dag do 1 kg sladkorja in malo citronske kisline. Skuhaš sladkorni  sirup (sladkor je tudi konzervans) in v mlačnega (ne prevročega in ne povsem hladnega) daš cvetove in nekaj rezin limone in pustiš dva do tri dni, da nastane sirup z okusom akacije.  Precediš ga skozi cedilko, na katero daš še gazo, da se izločijo tudi najmanše smeti. Potem dodaš sadjevec, poskusiš lahko tudi z vodko, na 1l sirupa daj 2 dl žganja, oziroma se ravnaj po lastnem okusu.

Nekateri dajo cvetove v hladno vodo s pol sladkorja in citronske kisline, po dveh dneh dodajo preostali sladkor, premešao in segrevajo do 75 stopinj. Meni ta način ne odgovarja, po več poskusih priprave bezgovega sirupa mi je najbližje zgoraj opisan način. Sirup nalijem v streilizirane steklenice in shranim v temnem prostoru, nekaj v plasične in tega zamrznem. Za liker pa itak ni problema za v steklenice, saj žganje prepreči, da bi se liker pokvaril. 

Verjetno obstaja še kak način. Pobrskaj malo internetu, se bo našel kak uporaben recept.

mamamia

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

24. maj 2020 19:44

Mamamia, hvala za recept za sirup, jaz iščem recept za liker 

 

tadeja 13

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. maj 2020 22:17

A si površno prebrala? Sirupu dodaš žganje.

Poskusiš pa lahko tudi tako, da daš žganje (vodkona primer ) in sladkor s cvetovi skupaj v steklen kozarec in pustiš nekaj dni, dokler se sladkor ne raztopi, precediš in po potrebi dodaš še žganja. 

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti