Kozarci za rdeče vino ?

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

14. jul 2004 11:13

Krešimir, pretiraval sem s pravili . Ravnal sem se po nasvetih mojih znancev, barkeeperjev in opazovanjem v restavracijah. Napisani so tudi nasveti kakšen kozarec za vino bi naj b uporabljali, n.pr: v kuharicah (Slovenska kuharica: F. Kalinšek). Lep pozdrav vsem! Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 14. jul 2004 11:26:15

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

14. jul 2004 22:20

Pozdravljeni Ja, pravila,pravila. Zanimivo je to področje. Ko prebereš nek strokovni članek si rečečš: To je to! Zatem nekaj časa poznje najdeš še en in še en, primerjaš in vidiš ... Pomembno je tudi, da oceniš avtorja članka, narediš primerjavo, izvlečeš tisto najboljše, najnovejše... Rebecca je ponudila nekaj linkov, sam se bolj nagibam k domači pameti. Omenjena stran je odlična za nas Vinske svetovalce (saj jo sami urejamo). Urejamo jo v sodelovanju z vsemi strokovnjaki na tem področju. Zajeto je tudi strokovno gibanje v tujini. Vredno ogleda? lp. krešimir Sporočilo je spremenil(a) kresimir dne 14. jul 2004 22:21:12

renatazala  

član od: 31.7.2003

sporočila: 24

15. jul 2004 8:04

Res pa je, da omenjenih kozarcev na vseh predlaganih straneh nisem zasledila. Kaj naj to pomeni, da teh v tujini ne uporabljajo. Vsi ti članki so napisani strokovno oz. težko in površno razumljivi za neučenega in na tem področju nerazgledanega uporabnika. Vem, da se vinska kultura in vedenje ne da naučit iz knjig ampak izključno v praksi. Sama sem bila zaposlena v podjetju, ki je posredno imelo za poslovne partnerje vinarje (velike kleti in zasebne vinarje cele Slovenije in sveta), tudi sama z družino radi zahajamo po vinskih cestah zahodne Slovenije, tako da mi je vino kar blizu Za piko na I pa želim še obogatiti to vedenje še na drugačen način Toliko je govora o dvigovanju vinske kulture, pa po mojem mnenju nič konkretnega Veliko uspeha strokovnjakom še naprej ! renatazala

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

15. jul 2004 18:57

Draga "renatazala", spočela si vprašanje, kje je mogoče kupiti ne navadne tulipanske, temveč take, balonaste na visokem peclju? Nakar sem se topogledno oglasil in svetoval take kozarce za pitje burgundskih vin, ter omenil "pravila" za kozarce oz. za pitje različnih vino itd . Hotel sem se narediti pametnega in tebi, ter ostalim nakazati, da se vina pijejo drugače kot voda (le ta je tudi dragocena pijača). Krešimir je nakazal, da pravil sicer ni, in da je ... tema je izredno zapletena. Sedaj si se pa oglasila in "za piko na I" želiš obogatiti vedenje neučenega in nerazgledanega uporabnika. Pogrešam še nekaj bolj konkretnih besed, na katere strokovnjake leti tvoja pripomba? Posebej, ker si delala z vinarji! Kdo bi naj dal pravi oz. bolj izčrpni odgovor? Tudi jaz opažam, da je tema "kozarci" precej zapletena reč; n.pr. oglej si spletno stran www.riedelcrystal.co.at/index.htm in v rubriki Burgundy red pod Sommeliers Burgundy Grand Cru je prikazan edini "balonasti" kozarec iz te steklarne. Torej jih izdelujejo (kakor tudi drugi) za posebna vina (Grand Cru). Upam da bo še kdo kaj povedal o kozarcih oz. o pitju vina? Lep pozdrav vsem! Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 15. jul 2004 19:04:29 Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 15. jul 2004 19:06:32

renatazala  

član od: 31.7.2003

sporočila: 24

16. jul 2004 9:39

Brez vroče krvi prosim, To da "ni nič konkretnega" se NE nanaša na tvoj odgovor Henri. Nikakor ne. Za neučenega oz. laika imam kvečjemu sebe in večino ljudi. Henri in ostali, kateri ste mi prijazno odgovorili ste seveda izvzeti. Bilo je mišljeno nasplošno. Kako se v Sloveniji promovira vino ? Dvigovanje vinske kulture ? Recimo: Prideš v lokal, restavracijo, gostilno-pa ti postrežejo vino iz kozarcev za sok, ali pa ti belo vino postrežejo v kozarcih za rdeče..... Takšnih "kiksov" si šolani gostinci pač ne bi smeli privoščiti. Sama sem bila v Amonu v Podčetrtku, kjer pa je postrežba res vrhunska. Ko bi vsi postregli svoje goste na tak način oz. pravilno, tako kot pri Amonu, bi ljudje res doumeli in sami spoznali ,da ima pravilno postreženo vino še bolši okus. To je po mojem prvi korak...od mnogih, da prispemo na oddaljen cilj boljšega spoznavanja vina. Srečno ! renatazala

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

16. jul 2004 17:43

renatazala sploh ni vroče krvi in nisem mislim nase oz. na kogarkoli iz KulSlo, ko sem želel bolj jasne pripombe. Prav to, kar si povedala je pa res "pika na I". Cena vin, ne samo vrhunskih, je dovolj visoka, da bi morala promocija vin in uživanja le teh, biti nekako bolj "vzgojna". Tu predvsem mislim na prisotnost sommelierjev oz. kvalificiranih prodajalcev pri prodaji vin v velikih marketih oz. njihovih promocijah. Tudi vinoteke bi morale imeti boljši nivo ponudbe in prikaza spremljajočih untenzilij! Hvala! Lep pozdrav vsem! Henri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti