Iskanje stare kuharske knjige - pomagaj

linabina  

član od: 6.11.2008

sporočila: 14

tema odprta - 6. apr 2020 22:58 | ogledi: 2.471 | odgovori: 9

Pozdravljeni.

Potrebujem vaso pomoc.

Ze dolgo casa iscem eno kuharsko knjigo, katero zal ne vem naslova. 

Doma imam le nekaj strani iz knjige, katero je leta nazaj imela moja babica.

Na eni strani pise Vsakdanje in praznicne jedi.

Na 5 strani pa je uvod, zal imam samo zakljucek kjer pise Andreja Grum.

Problem nastane ker ne cem je je knjiga od Andreje Grum - Vsakdanje in praznicne jedi prava. Saj je ta knjiga bila napisana okoli leta 1984, moja mami pa se spomni da naj bi jo neki stric prinesel prej vsaj 10 let prej. 

Je kdo tu ki bi mi lahko pomagal in nasel knjigo zgolj po 3 straneh- katere imam slike.

Zal lahko pripnem le eno sliko.

Hvala za pomoc.

Tjasa

linabina

linabina  

član od: 6.11.2008

sporočila: 14

6. apr 2020 23:00

linabina

linabina  

član od: 6.11.2008

sporočila: 14

6. apr 2020 23:01

linabina

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. apr 2020 6:30

Ne poznam.  Bukvarna ima na svoji strani knjigo Andreje Grum Slovenske narodne jedi, izdano leta 1965. Bi bila lahko ta?

Cila

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

7. apr 2020 14:56

Ja, naslov knjige je : Andreja Grum - Vsakdanje in praznične jedi

Imam jo rada, saj so v njej recepti zelo praktični in lepo opisani.V glavnem so to recepti kmečkih gospodinj, ki jih je zbrala Andreja Grum. Po tej knjigi sem prvič spekla nočno potico, ki mi je lepo uspela. Tudi druge jedi so praktične in enostavne, verjamem, da jo je tvoja babica rada uporabljala.

 

Zdaj, ko veš naslov, upam, dajo boš nekje dobila.

 

Na moji piše, da je to sedma izdaja,  izdala pa jo je založba Kmečki glas 1991

daga

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

8. apr 2020 15:25

To je knjiga Vsakdanje in praznične jedi. Jaz jo imam, izdana je bila 1977 pri Kmečkem glasu. Je zelo uporabna - posebno za začetnike. Jaz sem se po njej naučila delati sarmo in polnjen papriko in še druge jedi. Pri peki pa vanilijeve rogličke.

Lp

reza

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

9. apr 2020 17:01

Jaz jo imam - izdajo iz leta 1984 izdano pri Kmečkem glasu - VSAKDANJE IN PRAZNIČNE JEDI, strokovno obdelala, uredila in dopolnila Andreja Grum - peta predelana in dopolnjena izdaja. Imam kar nekaj receptov označenih, za katere vem, da vedno uspejo.

Meni pa je zelo všeč in uporabna knjiga (3 knjige)  JEDI NA GORIŠKEM 1, 2 in 3 - izdal jih je Goriški muzej - imam izdajo 2003. Tu se pa najde kuhinja iz naših koncev, saj jo sestavljajo recepti gospodinj, nekateri tudi že objavljeni v kakšnih drugih publikacijah izpred veliko let (Ženski svet, Nova kuharica...) Praktični, uporabni recepti za domače in praznične jedi, slane in sladke, ki so doma na našem koncu. 

tedyka

linabina  

član od: 6.11.2008

sporočila: 14

14. apr 2020 16:18

Hvala vsem. Ja tocno ta knjiga je kot jo navajate. Vsakdanje in praznicne jedi. 

Daga, vasa knjiga je najbrz z vec recepti ker je iz leta 1991. Nasla sem knjigo iz leta 1977, sedaj pa jo hoce imeti se moja mami. Pa me zanima ce je ima knjiga iz leta 1991 najbrz vec strani in receptov, a v osnovi ostaja ista in ima vse od knjige iz leta 1977.

Ta iz 1977 ima 253 strani skupaj z kazalom.

 

Se enkrat hvala vsem vam za pomoc.

 

Lp T

 

linabina

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

17. apr 2020 0:00

Moja knjiga ima skupaj s kazalom 360 strani. Verjetno so to dodani recepti in nasveti za zmrzovanje in in konzerviranje, ki jih morda vaša knjiga še nima.

daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti