Kuhanje v času korone

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

24. mar 2020 12:49

Zaenkrat se ni glede kuhe spremenilo nič. Oba s partnerjem hodiva v službo skuham pred ali po službi odvisno v kateri izmeni sem. Naredila sva si edino nekaj zaloge, da nisva vsak dan v trgovini, opažam pa da se v našem merkatorju nekaterih izdelkov že nekaj dni ni. Trenutno v najinih življenjih vse poteka na relaciji služba dom kaj bodo prinesli prihajajoči dnevi pa ne ve nihče. Delam z rizično skupino prebivalcev in vsak nov dan v službi je nov izziv. Vsak dan grem v službo v upanju, da se virus ne odkrije. Še preden so ukinili javni prevoz sem se iz preventive vozila s kolesom, saj v gužvi na busih nikoli ne veš kdo se vozi. Upajmo, da se situacija kmalu umiri.

 

 

chappy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. mar 2020 14:36

Pri nas je hec s svežim kvasom. Nikjer ga ni, razen v trgovini Jager. Kvasa koliko rhočeš, svežega. Sem mami kupila pet kock, ker si rada sama peče kruh, pri nas ga porabim kvečjemu za kakšno pico. Zdaj se pa itak lotevam brezkvasne peke, bom videla, če mi bo uspelo kak dober kruh skupaj spravit. 

mamamia

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

24. mar 2020 15:48

mamamia je napisal/a:

Pri nas je hec s svežim kvasom. Nikjer ga ni, razen v trgovini Jager. Kvasa koliko rhočeš, svežega. Sem mami kupila pet kock, ker si rada sama peče kruh, pri nas ga porabim kvečjemu za kakšno pico. Zdaj se pa itak lotevam brezkvasne peke, bom videla, če mi bo uspelo kak dober kruh skupaj spravit. 

mamamia

  Mamamia, prejšnji petek je bilo veliko svežega kvasa Fala v Lidlu, sem kupila šest kock in dala tri v skrinjo. Bi jih lahko še več, pa nisem hotela biti požrešna in jih pustila še za druge, ne kot nekateri, ki si delajo zalogo za nedoločen čas, kar res ni prav.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

24. mar 2020 19:14

Tudi v Hoferju je bil nekaj dni nazaj. Ljudje so v zacetkj veliko pokupili, pa delali zaloge da verjetno niso zmogli dobavljati pa polniti polic sproti. Sama sem res kupila tudi samo 5kock pa dala v skrinjo za  rezervo. Še vedno pa ne razumem zakaj so ljudje kar po več drzavah tsko navalili na toaletni papir. Preden so zaceli pri nas, sem brala o tem za Avstralijo, da so bile prazne police s papirjem. Neka psihoza.

Anemiilat

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

25. mar 2020 14:47

Kuham enako kot prej, no mogoče malo več. Kar pa se kruha tiče ga pa sama pečem. Pečem ga že nekaj časa samo z drožim.Tudi pico in za vse kvašene jedi uporabljam drože.

mamazeljka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

25. mar 2020 16:11

Jaz bom z drožmi prvič pekla konec tedna - mi jih že pripravlja hči. Do takrat pa moram naštudirat knjigo, ki jo je tudi kupila.

 

tedyka

tanasa  

član od: 28.12.2009

sporočila: 26

27. mar 2020 17:42

A mi, lepo prosim, ena iz prve roke pove, koliko testa od prejšnje peke naj dam na kg moke namesto kvasa?

Zanima me tudi, koliko droži daste na kg moke?

Hvala. 

tanasa

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

28. mar 2020 20:21

Jaz sem pa danes naredila droži po receptu Anite Šumer na YouTube. Pa da vidimo kaj dobim čez sedem dni. 

Suzi

rožica_lj  

član od: 10.12.2019

sporočila: 9

29. mar 2020 17:41

S fantom sva se selila prav malo pred izbruhom korone pri nas, in sva začela s prazno kuhinjo - razen začimb, ki sva jih vzela od doma, sva morala kupiti prav vse do zadnje žličke, zato sva ubrala "strategijo". Sestavila sva 14 dnevni jedilnik, pripravila seznam in nakupila toliko živil, da nama vsaj dva tedna ni treba nikamor, nisva pa naredila kakšnih hudih zalog, razen kartona mleka..
Ker je jedilnik vnaprej sestavljen, manj časa premlevava stalnico "kaj pa danes za kosilo", prišparava čas, ker nama ni treba v trgovino, pa sva lepo varno doma.
Tako planiranje bi rada obdržala tudi ko bo kriza mimo, z dovoljenimi odstopanji seveda, če je "treba" sprobat kak nov recept :P

rožica_lj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti