Navodila za aparat za peko kruha clatronik bba 2865

iza56  

član od: 19.8.2008

sporočila: 26

tema odprta - 17. mar 2020 9:17 | ogledi: 2.787 | odgovori: 7

Pred leti smo kupili aparat za peko kruha CLATRONIK BBA 2865. Takrat smo ga veliko uporabljali, potem pa pospravili v klet. Zdaj, ko nam bi glede na situacijo spet prišel prav, ga ne znamo uporabljati, ker smo izgubili navodila. Ali jih mogoče še kdo ima? Bi jih lahko skeniral in mi jih poslal na ZS?

iza56

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. mar 2020 14:45

Nimam več navodil za ta aparat, kdo ve kam sem jih založila. Ampak saj ni kaka posebna znaost uporabljat ta aprat. So funkcije narisane, pa malo pobrskaš po spominu ...

Kaj pa tole? Na netu imaš vse.

http://7.manualretriever.com/lect.php?ID=4255531&lg=7&

 

 

mamamia

iza56  

član od: 19.8.2008

sporočila: 26

17. mar 2020 18:41

Mamamia, hvala za pomoč, tole sem že prej sama našla. Ampak s tujimi jeziki nisem najbolj domača. Sem skušala prevesti z googlovim prevajalnikom, pa mi tudi ni šlo. Poleg tistih tipk na aparatu moram najti še kakšen recept s količinskimi razmerji med sestavinami in zaporedjem vlaganja v posodo. Vem, da je vse to pisalo v navodilih, zato sem jih tudi najprej iskala na spletu - seveda v slovenščini, šele potem sem šla po pomoč na Kulinariko. V bistvu sploh ne rabim celih navodil, ampak le omenjene tri informacije: funkcije tipk, osnovni recept z razmerjem med sestavinami in zaporedje vlaganja v posodo.

iza56

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. mar 2020 20:07

iza56, kolikor vem, lahko vse sestavine za kruh istočasno daš v kruhomat.  Ravnaš po receptu, kot da mesiš na roko. Tako sem vsaj jaz delala, po receptu iz knjižice z navodili, potem pa sem itak sama kombinirala. Najprej itak daš moko s oljo, tekočino, kvas , nato pa še kaj drugega, če gneteš testo za kaj drugega (za potico na primer).

Tako da ti manjka samo še podatek za posamezne tipke, za katero vrsto kruha, če se ne motim.

Bom pa poiskala, morda še kje najdem navodila, pa ti jih pošljem. 

 

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. mar 2020 20:23

iza 56, če v Google v pametnem telefonu vtipkaš CLATRONIC BBA 2865 manual, ti 2. zadetek da navodila v angleščini, spodaj na ekranu izbereš slovenščina in dobiš (sicer google) prevod. Mislim, da se boš znašla, imaš potem nekje če listaš, tabelo za različne moke in čas pečenja in še marsikaj. Na računalniku take opcije šprevajanja nimam (ali ne znam najti).

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. mar 2020 20:29

1. NORMAL für Weiß- und Mischbrot. Dieses Programm wird am häufi gsten verwendet 2. SCHNELL zur schnelleren Zubereitung von Weiß- und Mischbrot 3. WEISSBROT zur Zubereitung von besonders lockerem Weißbrot 4. SÜSSES BROT zur Zubereitung von süßem Hefeteig 5. VOLLKORN für Vollkornbrote 6. KUCHEN für Gebäck, das mit Backpulver gebacken wird 7. TEIG zur Herstellung von Teig 8. BACKEN zum Nachbacken von Brot oder Kuchen 9. MARMELADE zum Kochen von Marmelade und Konfi türe 10. SANDWICH zur Zubereitung von lockerem Sandwichbrot

 

1. Normal - za beli in mešani kruh, tipka 2. je za hitrejjši postopek teh vrst kruha, 3. tipka je za še posebej rahel bel kruh, 4. je za sladke kruhe (torej testo s sladkorjem in maslom), 5. za polno zrnate kruhe, 6.  za peciva s pecilnim praškom, 7. za pripravo testa - samo gnetenje, 8. dopeka, 9. za kuhanje marmelade in 190. za sendvič kruh (toast).

 

Teile und Bezeichnungen A Deckel, abnehmbar G Backraum B Griff H Bedienfeld C Sichtfenster I Gehäuse D Lüftung J Seitliche Lüftung E Backform K Kabel F Knethaken L Ein-/Ausschalter Zubehör (ohne Abbildung): 1 Hakenspieß zum Entfernen der Knethaken, 1 Messlöffel, 1 Messbecher Bedienfeld 1 LED Display zeigt die Zeit bis zum Programmende an. 2 START/STOPP Taste zum Starten und Abbrechen des Programmablaufs 3 FARBE Taste zur Einstellung der gewünschten Bräunung 4 TEIGMENGE Taste zur Einstellung in 2 Gewichtsstufen, wie nachstehend beschrieben 5 AUSWAHL Taste zum Auswählen der Programme, die im Kapitel “Zeitlicher Ablauf” beschrieben sind. 6 / ZEIT Tasten zur Eingabe der Vorprogrammierungszeit

 

Tipka 1 kaže čas do konca postopka, 2. je za vklop - izklop, 3. izira stopnje zapečenosti, 4. je izbira teže - 2 možnosti, tipka 5. je za izbiro programa - vrsta kruha, kot sem ti prevedla zgoraj, 6. je za zamik začetka peke. 

 

Klassisches Weißbrot Stufe I Stufe II Brotgewicht ca. 740 g 1080 g Wasser 350 ml 500 ml Salz 1 TL 1 ½ TL Zucker 1 TL 1 ½ TL Hartweizengrieß 150 g 200 g Mehl Type 55O 350 g 500 g Hefe ¾ Pckg. 1 Pckg. Programm: WEISSBROT Rosinen-Nuss-Brot TIPP: Rosinen und Nüsse nach dem Signalton im

To so sestavine za obilčajen beli kruh - za 740 gramski kruh potrebuješ 3,5 dl vode, žličko soli, žličko sladkorja, 15 dag pšeničnega zdroba, 20 dag moke tip 500, 3/4 kocke kvasa, program weissbrot (beli kruh) (večje količine vr receptu so za 1080 gramsko štruco)

 

Na linku, ki sem ti ga poslala, imaš vse tabele s sestavinami za posamezne vrste kruha in tudi piše nakoncu če se kaj naknadno doda (kot v receptu, ki sem ti ga prevedla, da se rozine in oreški dodajo na koncu). Skopiraj si tabele in imaš vsa razmerja. Če kaj ne boš razumela, javi, pa ti prevedem.  Čeprav za sestavine google prevajalnik zadostuje. 

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. mar 2020 20:32

Tole sem našla pa na slovenski strani:

Daš najprej noter tekoče stvari, torej:

330 ml vode, mleka, jogurta, radenske (po želji pač, važno da je skupna količina toliko),
malo masla ali olivnega olja.

Čez natreseš 500 g moke (spet mešaš po želji).

V en vogal narediš majhno vdolbinico in vanjo daš pol velike kocke (torej cca 20 g) svežega kvasa, čez kvas pa malo sladkorja.

V drug vogal narediš še eno vdolbinico in vanjo streseš žličko soli.

Daš na program št. 2 Shnell in pritisneš tipko Start.

Dokler kruhomat ne zapiska, lahko odpiraš pokrov in po potrebi dodajaš moko, če vidiš, da je premalo. Po piskanju ne odpiraj več.

Čez 1 uro in 58 minut bo kruh pečen.

Pusti ga not še 15 minut po koncu peke, da ga boš lažje dala ven (kondenz pa odstopi). 

rimljanka

iza56  

član od: 19.8.2008

sporočila: 26

17. mar 2020 23:58

Mamamia in Rimljanka, hvala obema! Zlate ste! Takoj ko pojemo danes nabavljeni hlebček, se lotim peke.

Bodite zdravi!

iza56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti