Ptice

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 31. jan 2020 11:35 | ogledi: 1.594 | odgovori: 8

Ker zime ni in ni in kmalu prihaja pomlad, saj pregovor pravi, da  ima Valentin ključ od korenin, imam vprašanje.

Sama obožujem ptice in to v vseh letnih časih. Moja hranilnica zanje je vedno polna semen in zame ni večjega počitka in sproščenosti ob gledanju teh ljubkih bitij.

Opažam pa, da se na mojem vrtu največkrat pojavljajo siničke, kakšna taščica morda še, druge le redko. Hranim jih s sončnicami in lojnimi pogačicami. Morda druge ptice potrebujejo kaj drugega?

Pa še to. Najlepše petje zame je v poletnem večernem času, ko slišim kosa. Kaj pa vi? Imate bolj raznoliko ptičjo družbo?

kara

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

31. jan 2020 12:46

Pri nam jih skozi celo leto hranimo večinoma s sončnicami (občasno z drugimi semeni) in lojnimi pogačami, s tem da opažam predvsem vrabce ter male in velike sinice, očasno tudi malega detla in črnoglavko, v toplejših časih pa še zelence, ščinkavce, dleska, liščka in črnoglavko ter kosa.

Poleg tega imamo namenoma puščenih nekaj starih debel odmrlih dreves, kamor si določene vrste shranjujejo sončnice.

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 31. jan 2020 12:48

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

31. jan 2020 16:41

O, ti pa imaš pisano druščino. Super. Za nekaj teh, ki si jih naštela, sploh ne vem kako izgledajo. Bom preverila na spletu. Pa tudi to ne vem, da si semena shranjujejo.

Ja, tudi jaz jih hranim celo leto, ceprav nekateri menijo, da bodo odvisnice in jim tako bolj škodim, kot koristim.

kara

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

31. jan 2020 22:38

Po naših izkušnjah ni kaj hudega škode, res pa je, da imajo hrano ves čas na voljo. A ja, pa srake smo tudi imeli nekaj časa, enkrat celo skobčevko, ki je gnezdila na vrhu edine smreke na vrtu, ker je pogruntala, da je zaloga 'hrane' kar obilna...

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

1. feb 2020 6:10

Mi smo tako tudi hranili ptice s sončnicami ali mešanico semen za zunanje ptice in potem opažali, da so se nam sončnice zasejale po celem vrtu, je pa vzklilo tudi veliko semen nam dotlej nepoznanih rastlin in smo potem s tem početjem prenehali.

tedyka

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

1. feb 2020 12:33

Letos pri nas že veselo čebljajo.Ponavadi jim dam hrano,ampak letos ko je taka mila zima,jih vidim po drevesih in poberejo vso golazen.

dvorana

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

1. feb 2020 16:13

Kara, tudi jaz neizmerno obožujem ptice in seveda komaj čakam ugodnega časa za odhod do moje hišice v naravi. Tam so stalni obiskovalci siničke, liščki, vrabčki, ščinkovci, kos, zelenci in še se najdejo. Zdi se kot da me pričakujejo, saj med tem ko odklepam hišico in vstopim v prostor prileti sinička in sede čaka na mizi. Zelo smo udomačeni, saj mi rade sedajo na razprte roke in celo iz nje pobirajo hrano. Poleti se rade kopajo in čofotajo po svoji kopalnci in neizmerno lepo žvrgolijo. Takšni stiki s pticami so zame neizmerna sreča in radost. Hranim jih tudi s namensko hrano za zunanje ptice. Siničke pa uživajo ob luščenih sončnicah. Seveda pa posajene sončnice vsako leto najbolj privabljajo liščke. Ptice imajo na razpolago tidi gnezdilnice, ki so vsako leto polno zasedene.

 

 

 

 

 

milja44

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

1. feb 2020 17:16

Je pa tako.Tri metre od spalnice imamo dva gnezdišča za ptiče.Zjutraj slišimeno nabijanje in je žolna prebila les in po moje pojedla jajca.Nič ne moreš narediti

dvorana

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

4. feb 2020 11:13

Joj,  Milja. Ti si človek po moji meri oz. duši. Kako lepo si opisala tvoje sobivanje s pticami.

Tako udomačene pa moje ptičice niso. Žal. Se razbežijo, ko se približam.

Glede "kopališča " zanje, pa moram res razmisliti. Vse za udobje mojih the best prijateljic

Sem pa včeraj videla prvega metulja, tistega rumenega Cekinčka. Mnogo prezgodaj se je revež prebudil.

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti